Alicja Fałek

Nowe skrzydło szpitala. Na pediatrii rodzice małych pacjentów mogą z nimi przenocować

Lek. Jacek Oksza-Grabowski podkreśla, że na oddziale pediatrii zadbano o miejsca noclegowe dla rodziców małych pacjentów Fot. Damian Radziak Lek. Jacek Oksza-Grabowski podkreśla, że na oddziale pediatrii zadbano o miejsca noclegowe dla rodziców małych pacjentów
Alicja Fałek

Szpitalowi im. Józefa Dietla nie grozi już zamknięcie. Dzięki wartej ponad 21 mln zł inwestycji spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia. W nowym skrzydle mieści się oddział pediatryczny i intensywnej terapii, jest też blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia.

Od dzisiaj rodzice dzieci, które przyjmowane są na oddział pediatryczny krynickiego szpitala, nawet w nocy mogą być przy swoich pociechach. Po 15 miesiącach budowy oddano do użytku nowe skrzydło lecznicy. To czterokondygnacyjny pawilon połączony ze szpitalem dwoma łącznikami.

- Oddział pediatrii to nasza duma. Z całkiem nowymi salami dla dzieci i rodziców. Myślę, że wszyscy docenią ogrom pracy i warunki, jakie stworzyliśmy naszym pacjentom - mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala im. dr Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Mają już gdzie przenocować

Do tej pory rodzice, którzy chcieli w nocy czuwać na oddziale pediatrii przy swoich dzieciach, nie mieli miejsca do odpoczynku lub snu. Jedynym rozwiązaniem był wtedy nocleg na szpitalnej posadzce. Taki obrazek to już przeszłość.

W dalszej części tekstu przeczytasz jak zmiany w placówce oceniają władze szpitala oraz co zmieniło się w krynickim szpitalu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.