Nowy pełnomocnik PiS w Poznaniu: Chcemy dotrzeć do mieszkańców z krytyką Jacka Jaśkowiaka

Czytaj dalej
Fot. Adam Jastrzebowski
Błażej Dąbkowski

Nowy pełnomocnik PiS w Poznaniu: Chcemy dotrzeć do mieszkańców z krytyką Jacka Jaśkowiaka

Błażej Dąbkowski

Nowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu - wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk - zapowiada nowe otwarcie dla partii w stolicy Wielkopolski. To między innymi efekt narzekań działaczy, którzy zwracali uwagę na marazm panujący w lokalnych strukturach PiS.

Wiceminister spraw zagranicznych i poznański poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk w ubiegłym tygodniu został wyznaczony na pełnomocnika partii w okręgu 39 (Poznań i powiat poznański). Tym samym zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Hoffmanna, byłego wojewodę, który w jesiennych wyborach zdobył mandat posła z okręgu konińskiego.

PiS w Poznaniu: Działacze narzekają na marazm

Przypomnijmy, że przez kilka ostatnich miesięcy działacze rządzącej partii wielokrotnie zwracali uwagę na marazm, jaki zapanował

W najbliższych dniach wiceminister Szynkowski vel Sęk zamierza przejąć wszelkie dokumenty związane z funkcjonowaniem lokalnych struktur partii. – Na
brak W najbliższych dniach wiceminister Szynkowski vel Sęk zamierza przejąć wszelkie dokumenty związane z funkcjonowaniem lokalnych struktur partii. – Na ich podstawie przygotuję bilans otwarcia i przedstawię go naszym członkom i sympatykom – mówi. Dodaje też, że jednym z jego celów będzie dotarcie do większej grupy mieszkańców z krytyką władz Poznania.

w poznańskim PiS, a także brak inicjatywy ze strony lokalnych władz partii. Byli między innymi zaniepokojeni zbyt długim czasem oczekiwania na legitymacje partyjne dla osób, które z sympatyków, chciały zostać pełnoprawnymi członkami partii. Nie podobało im się również przejmowanie wielu inicjatyw przez ludzi Jarosława Gowina i minister Jadwigi Emilewicz, należących lub sympatyzujących z Porozumieniem.

Zobacz też: Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych został szefem poznańskiego PiS

Solą w oku dla działaczy PiS była i jest działalność Jarosława Pucka, byłego kandydata na senatora, wspieranego przez J. Emilewicz. Przypomnijmy, że J. Pucek najpierw został wiceprezesem HCP, a następnie miał "awansować" na szefa Krajowego Zasobu Nieruchomości. W konkursie ostatecznie nie wystartował, ale nieoficjalnie mówi się, że lokalni politycy PiS mieli interweniować w tej sprawie w warszawskiej centrali.

PiS w Poznaniu: Łatwiej o legitymację

Teraz Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiada nowe otwarcie w poznańskich strukturach PiS. – Naszym krótkoterminowym celem numer jeden jest kampania prezydencka Andrzeja Dudy. Jeszcze w tym tygodniu ruszymy z publiczną akcją zbierania podpisów – tłumaczy nowy pełnomocnik partii. I dodaje:

Chcemy też zachęcić wszystkich sympatyków, by potraktowali nowe otwarcie jako zachętę. Na pewno skrócimy procedurę przyjmowania ich do partii.

W najbliższych dniach wiceminister Szynkowski vel Sęk zamierza przejąć wszelkie dokumenty związane z funkcjonowaniem lokalnych struktur partii. – Na ich podstawie przygotuję bilans otwarcia i przedstawię go naszym członkom i sympatykom – mówi. Dodaje też, że jednym z jego celów będzie dotarcie do większej grupy mieszkańców z krytyką władz Poznania.

Zobacz też: Poznański PiS bez lidera? Bardzo złe nastroje wśród działaczy partii

– Prezydent Jaśkowiak ze strony klubu PiS nie może liczyć w radzie miasta na taryfę ulgową, czasem jednak za mało w przestrzeni publicznej ta krytyka wybrzmiewa. Nad tym też będę pracował – zapowiada.

Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.