Janusz Bobrek

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem?

Nowy Sącz. Czy nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnym uczniem? Fot. Janusz Bobrek
Janusz Bobrek

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu miało przed świętami wielkanocnymi dojść do pobicia ucznia przez nauczyciela. Dyrektor szkoły Grzegorz Rams do wyjaśnienia zajścia nie chce komentować zajścia. Sprawa trafiła do kuratorium i prokuratury.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca tego roku. Co takiego wydarzyło się w szkole specjalnej przy ul. Broniewskiego 1, trudno to ustalić, bo nikt nie chce udzielić szerszych informacji.

Dyrektor oświaty i kuratorium
- Nie mogę potwierdzić, że doszło do pobicia. Dyrektor nas natychmiast zawiadomił o sprawie ewentualnego pobicia - tak temat ujmuje Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Jednak problem został bardzo poważnie potraktowany. Nazajutrz dyrektor szkoły zgłosił sprawę do kuratorium i na policję.
Zdaniem szefa sądeckiej oświaty nauczyciel sam zrezygnował z pracy w szkole.

- Zastanawialiśmy się, co zrobić z nauczycielem, bo chcieliśmy go odsunąć od zajęć, ale on sam się zreflektował i poprosił o rozwiązanie z nim stosunku pracy. Jeśli doszło do pobicia, to nauczyciel poniesie konsekwencje - dodaje.
Małopolskie Kuratorium Oświaty, które w ostatnim czasie miało sporo pracy przy nowosądeckim przedszkolu „Mali Odkrywcy” - wnosząc o jego zamknięcie, informuje, że nie może nam udzielić żadnych innych informacji o zajściu w szkole specjalnej, ze względu na dobro toczącego się postępowania.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jakie kroki w sprawie zamierza podjąć policja?
 • dla kogo przeznaczony jest ośrodek?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku (od 2020 do 2023 kierownik nowosądeckiego oddziału Polska Press), wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter). Na co dzień zajmuje się pisaniem artykułów o lokalnej polityce, tematach społecznych (m.in. interwencje) i kulturalnych. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.