Katarzyna Gajdosz-Krzak

Nowy Sącz. Droga już w planach, mieszkańcy protestują

Mieszkańcy wyszli z sesji zdegustowani postawą radnych, którzy nie dali im szansy zabrania głosu Fot. Katarzyna Gajdosz-Krzak Mieszkańcy wyszli z sesji zdegustowani postawą radnych, którzy nie dali im szansy zabrania głosu
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Mieszkańcy Wólek zapowiadają złożenie skargi do sądu, bo nie chcą Węgierskiej Bis pod oknami. Uchwała przyjęta przez radnych nie przesądza o przebiegu drogi - uspokaja wiceprezydent Piech.

Mieszkańcy Wólek przez kilka miesięcy nie mogli się doprosić o spotkanie z prezydentem Ryszardem Nowakiem, by przedstawić mu swoje obawy związane z projektem zmian studium uwarunkowań, zakładającym przebieg Węgierskiej Bis. Nie zgadzają się, by droga biegła pod ich oknami. Mimo obietnic nie udało im się również zabrać głosu w tej sprawie podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, kiedy głosowano nad przyjęciem zmiany studium.

Radny Grzegorz Mądry (PiS) wnioskiem formalnym o niepodejmowanie dyskusji na ten temat zamknął wszystkim usta. Wówczas radni opozycji opuścili salę obrad. Mimo to uchwałę przegłosowano.

- Jesteśmy rozczarowani postawą radnych, szczególnie pana Mądrego, który jest mieszkańcem Wólek i powinien dbać o nasz interes. Tymczasem mamy poczucie, że dba o interes, ale partyjny - mówili mieszkańcy po wyjściu z sali obrad. Zapowiadają zaskarżenie uchwały do sądu. Osobne pismo w tej sprawie ma trafić do wojewody.

- Nie możemy się poddać. Tu bowiem chodzi o nasze zdrowie - mówi Halina Leszczyńska. Według map zawartych w studium Węgierska Bis ma przebiegać w odległości 60 metrów od jej domu. Studium zakłada również, że tereny przy drodze mogą być zagospodarowane pod przemysł i usługi.

Czytaj więcej:

 • tysiąc podpisów pod wnioskiem i... brak reakcji władz, 
 • czy jest zbyt wcześnie, by mówić do dokładnym przebiegu drogi? 
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.