Iga Michalec

Nowy Sącz. Nowy parking dzieli mieszkańców i... radnych

W zatoczce przy Bulwarze Narwiku budowany jest nowy parking miejski na 29 samochodów Fot. Iga Michalec W zatoczce przy Bulwarze Narwiku budowany jest nowy parking miejski na 29 samochodów
Iga Michalec

Ludzie martwią się, że miasto zlikwiduje bezpłatny parking przy Plantach. Urzędnicy zaprzeczają.

W zatoczce przy Bulwarze Narwiku do końca września br. ma być zbudowany miejski parking dla 29 samochodów. Uruchomienie go ma przyczynić się do poprawienia płynności ruchu w centrum miasta.

Mieszkańcy martwią się, że w związku z tą inwestycją stracą możliwość parkowania przy Plantach na ul. Długosza.

- Obecnie parkujące tam samochody powodują utrudnienia w ruchu, a egzekwowanie przestrzegania znaku zakazu parkowania w godzinach szczytu jest praktycznie niemożliwe. Powiększenie oferty parkingowej w tym rejonie pozwoli na zabezpieczenie miejsc postojowych dla samochodów parkujących obecnie wzdłuż ul. Długosza (koło Plant) - poinformowała niedawno na łamach portalu twojsacz.pl Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Z bulwaru pod górkę

Maszyny budowlane już pracują na Bulwarze Narwiku. Wykonawcą jest Zakład Budowlano-Drogowy Bud-Drog z Nowego Sącza. Na terenie zatoki autobusowej będzie zniesiony zakaz wjazdu dla aut osobowych.

Piotr z Zakopanego, który wczoraj czekał na przystanku przy Bulwarze Narwiku na autobus, uważa pomysł lokalizowania tam parkingu za niefortunny.

- Z pewnością będzie stąd blisko do Biedronki, ale na pewno nie do centrum miasta. Kto będzie szedł taki kawał i to pod górę. Bardziej sensownym rozwiązaniem byłoby wyremontowanie zajezdni. Tu stają autobusy przelotowe, a jest tylko nędzny przystanek i są zniszczone chodniki. Należałoby to poprawić i dobrze oświetlić teren - przekonuje mężczyzna.

Radny Kaczwiński: Z nowego parkingu na bulwarze można sobie podejść do centrum miasta

Przeciwko likwidacji parkingu na ul. Długosza jest wielu sądeczan. Do tej grupy należy Joanna Stec, pracownica Żabki przy plantach.

- Do pracy dojeżdżam autem i ciężko tu zaparkować - mówi pani Joanna. Zauważa, że w tym rejonie są ograniczenia dla kierowców. Od godz. 6 do 8 nie można tu trzymać auta, żeby nie korkować ulicy w czasie porannego szczytu.

- Nie wyobrażam sobie, że ten parking zniknie. Tutaj podjeżdżają samochodami klienci naszego sklepu. Likwidacja tego miejsca parkingowego może spowodować spadek obrotów - uważa.

Aleksandra z Nowego Sącza także się zgadza z tym, że likwidacja parkingu na ul. Długosza byłaby dużym błędem.

- Tutaj parkują choćby klienci maślanego targu i wierni udający się potem na modlitwę i mszę św. do kościoła św. Kazimierza - nie kryje.

Sprzeczne sygnały

W obronie parkingu przy ul. Długosza staje również radny Nowego Sącza Grzegorz Fecko.

- To miejsce jest odpowiednie do postoju. Jestem też za przywróceniem zlikwidowanego kilka lat temu parkingu na ul. Piotra Skargi i tych ulicach dwupasmowych w centrum miasta, na których jest jeden kierunek ruchu - podkreśla radny.

Z likwidacji parkingu przy ul. Długosza ucieszyłby się inny radny miejski - Mieczysław Kaczwiński.

- Jeśli auta nie będą stały wzdłuż Plant, to pozwoli udrożnić ruch w mieście. To nie jest w porządku, że ten parking jest bezpłatny, podczas gdy wszędzie wokół trzeba płacić. Auta pozostawiają na nim osoby pracujące w centrum miasta. Nie ma miejsca dla klientów - dodaje.

Wypowiedź rzeczniczki prezydenta miasta sprzed kilku dni spowodowała zamęt. Wczoraj jednak Stawiarska na pytanie o to, czy parking przy ul. Długosza zostanie zlikwidowany, przesłała nam odpowiedź następującej treści:

„W związku z realizowaną nową inwestycją obecnie nie jest planowana likwidacja miejsc postojowych przy ul. Długosza”.

Radny Fecko zauważa, że ratusz śle w tej sprawie sprzeczne sygnały pewnie to dlatego, że od dłuższego czasu prezydent jest na chorobowym.

Iga Michalec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.