Tatiana Biela

Nowy Sącz. Straż miejska jest pod lupą nowego prezydenta miasta. Wcześniej mówił nawet o jej likwidacji

Strażnicy mają prawo m.in. kontrolować jakość opału wykorzystywanego do palenia w piecach Fot. Stanisław Śmierciak Strażnicy mają prawo m.in. kontrolować jakość opału wykorzystywanego do palenia w piecach
Tatiana Biela

Prezydent Ludomir Handzel zapowiada głęboką reorganizację sądeckiej straży miejskiej. Funkcjonariusze, kojarzeni z mandatami za złe parkowanie, będą teraz przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. To efekt raportu przygotowanego przez Koalicję Nowosądecką i komitet Kukiz‘15, dotyczącego stanu bezpieczeństwa w Nowym Sączu.

W ubiegły piątek Artur Bochenek, zastępca prezydenta miasta, wręczył wypowiedzenie Dariuszowi Górskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

- To wstęp do głębokiej reorganizacji tej formacji - zapowiada prezydent miasta Ludomir Handzel, którego zdaniem, straż nie spełnia swoich zadań.

Cztery lata temu Koalicja Nowosądecka wraz ze swoim liderem Ludomirem Handzlem szła do wyborów samorządowych z propozycją likwidacji straży miejskiej.

Proponowali analizę kosztów utrzymywania tej formacji oraz jej skuteczności w zapewnieniu mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa.

W kwietniu tego roku Koalicja Nowosądecka wraz z komitetem Kukiz’15 zaprezentowała sądeczanom raport dotyczący stanu bezpieczeństwa w Nowym Sączu. Analizie poddano pracę policji i straży miejskiej. Wynika z niej, że straż jest jednak potrzebna.

Czytaj więcej:

 • Co powinno, zdaniem Ludomira Handzla być celem strażników miejskich w Nowym Sączu?
 • "Najpierw będzie ocena, potem konkretne decyzje"
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tatiana Biela

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarka i reporterka m.in. w "Dobrym Tygodniku Sądeckim" i Naszej Telewizji Sądeckiej. Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą tematyką lokalną, szczególnie interesują mnie tematy społeczne i kulturalne. Lubię wychodzić z aparatem w teren, by na bieżąco śledzić zmiany  zarówno w Nowym Sączu, jak i w całym regionie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.