Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tatiana Biela

Nowy Sącz. Straż miejska jest pod lupą nowego prezydenta miasta. Wcześniej mówił nawet o jej likwidacji

Strażnicy mają prawo m.in. kontrolować jakość opału wykorzystywanego do palenia w piecach Fot. Stanisław Śmierciak Strażnicy mają prawo m.in. kontrolować jakość opału wykorzystywanego do palenia w piecach
Tatiana Biela

Prezydent Ludomir Handzel zapowiada głęboką reorganizację sądeckiej straży miejskiej. Funkcjonariusze, kojarzeni z mandatami za złe parkowanie, będą teraz przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. To efekt raportu przygotowanego przez Koalicję Nowosądecką i komitet Kukiz‘15, dotyczącego stanu bezpieczeństwa w Nowym Sączu.

W ubiegły piątek Artur Bochenek, zastępca prezydenta miasta, wręczył wypowiedzenie Dariuszowi Górskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

- To wstęp do głębokiej reorganizacji tej formacji - zapowiada prezydent miasta Ludomir Handzel, którego zdaniem, straż nie spełnia swoich zadań.

Cztery lata temu Koalicja Nowosądecka wraz ze swoim liderem Ludomirem Handzlem szła do wyborów samorządowych z propozycją likwidacji straży miejskiej.

Proponowali analizę kosztów utrzymywania tej formacji oraz jej skuteczności w zapewnieniu mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa.

W kwietniu tego roku Koalicja Nowosądecka wraz z komitetem Kukiz’15 zaprezentowała sądeczanom raport dotyczący stanu bezpieczeństwa w Nowym Sączu. Analizie poddano pracę policji i straży miejskiej. Wynika z niej, że straż jest jednak potrzebna.

Czytaj więcej:

 • Co powinno, zdaniem Ludomira Handzla być celem strażników miejskich w Nowym Sączu?
 • "Najpierw będzie ocena, potem konkretne decyzje"
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.