Artur Drożdżak

Nowy Sącz. W centrum miasta kierowcy z aut wyjęli maczety...

Nowy Sącz. W centrum miasta  kierowcy z aut wyjęli maczety...
Artur Drożdżak

Środa, początek września 2016 r., centrum Nowego Sącza. Anna K. stanęła swoim peugeotem przed rondem Solidarności i czekała za innym autem na zmianę świateł. W pewnej chwili zaobserwowała zajście trwające nie dłużej niż dwie minuty, które jednak zapamięta do końca życia.

Jej uwagę przykuło dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy wysiedli z samochodów chwilę po tym, jak wdali się w wymianę zdań z trzecim, potężnie zbudowanym kierowcą.

W pewnym momencie obaj zza głowy zaczęli wyprowadzać ciosy maczetami, a zaatakowany olbrzym wyciągnął ręce w obronnym geście.

Kobieta dostrzegła, że po otrzymaniu uderzeń „coś wisiało mu z lewej ręki” i za moment ciężko ranny schował się pod stojącą w pobliżu ciężarówkę. Wtedy kobieta dodała gazu i minęła rondo.

W radiu godzinę później usłyszała informację o incydencie i zgłosiła się na policję.

Wielu świadków zajścia

Także inni świadkowie dorzucili garść szczegółów na temat zajścia. Jeden z kierowców widział jego fragment we wstecznym lusterku, inny słyszał, jak ktoś mówi, że „porąbali gościa siekierą”. Ktoś dostrzegł leżącą na jezdni zakrwawioną maczetę, którą porzucili napastnicy i odjechali z piskiem opon.

Dwaj rowerzyści opisali potem, jak udzielali pomocy rannemu i zakładali mu opaski na obie ręce, by się nie wykrwawił przed przyjazdem karetki.

Zaatakowany Wojciech G., ochroniarz w jednym z sądeckich klubów, trafił na stół operacyjny, bo jego stan zdrowia był bardzo poważny. Miał 15-centymetrową ranę rąbaną prawego ramienia, penetrującą ciało do kości, głęboką na 20 cm ranę rąbaną ramienia lewego do samej kości, uszkodzoną kość łokciową i długą, 20-centymetrową ranę klatki piersiowej.

W dalszej części tekstu przeczytasz jak przebiegało śledztwo, proces oraz jakie wyroki otrzymali sprawcy

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.