Tatiana Biela

Nowy Sącz. Wandale niszczą kamienice, a kamery... nie działają

Kamera skierowana jest w jeden punkt. Chuligani o tym wiedzą. Bezkarnie niszczą elewację kamienicy Fot. Tatiana Biela Kamera skierowana jest w jeden punkt. Chuligani o tym wiedzą. Bezkarnie niszczą elewację kamienicy
Tatiana Biela

Lesław Fryczewski walczy z wandalami niszczącymi ściany jego kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 16. Nie może liczyć na Straż Miejską, która rozkłada ręce, bo ramię kamery monitoringu się zepsuło.

Pobazgrane ściany, podrzucone butelki po alkoholu, zniszczone donice ozdobnych drzewek, a nawet ludzkie odchody na schodach - to codzienność właściciela zabytkowej kamienicy przy reprezentacyjnym deptaku Nowego Sącza.

Lesław Fryczewski sam sprząta nieczystości i usuwa malunki. W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia jednak miarka się przebrała. Ostatnio nieznani sprawcy zdewastowali elewację budynku i pobazgrali szyby mieszczącej się na parterze kamienicy kwiaciarni.

- Liczyłem, że kamera umieszczona na ścianie sąsiedniego budynku pomoże policji namierzyć sprawców dewastacji - mówi Fryczewski.

W dalszej części tekstu dowiesz się, czy straż miejska interweniowała już w sprawie zepsutej kamery oraz jaką wartość dowodową mają dotychczas zebrane nagrania. 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.