Janusz Bobrek

Nowy Sącz. Wciąż niewyjaśniona śmierć kolarza

Adam Kłębczyk zginął w wypadku na drodze krajowej w Kaninie (pow. imanowski). Do dziś śledczy nie zrobili wielkich postępów Fot. arch. Polska Press Adam Kłębczyk zginął w wypadku na drodze krajowej w Kaninie (pow. imanowski). Do dziś śledczy nie zrobili wielkich postępów
Janusz Bobrek

Po 5,5 miesiącach od wypadku, w którym zginął kolarz Adam Kłębczyk, nikomu nie postawiono zarzutów. Wciąż nie wyjaśniono, w jaki dokładnie sposób zginął wysportowany 68-latek. W sprawie jest wiele znaków zapytania, a rodzina, która o wypadku szybciej dowiedziała się z lokalnych mediów, traci już wiarę w sprawiedliwość.

Według policyjnych statystyk drogowych w 2017 r. doszło do 220 śmiertelnych wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wypadek Adama Kłębczyka z Nowego Sącza nie różniłby się od innych tego typu tragicznych zajść, gdyby nie nagranie przypadkowego kierowcy, tajemniczy samochód osobowy uciekający z miejsca wypadku oraz długi czas oczekiwania rodziny zmarłego na wyjaśnienie przyczyn i ustalanie sprawcy.

Tragiczne zimowe popołudnie

Do wypadku doszło 3 stycznia tego roku ok. godz. 13.15 na drodze krajowej nr 28 w Kaninie. Według oficjalnie przyjętej wersji wydarzeń rowerzysta uderzył w przyczepę samochodu ciężarowego, bo najprawdopodobniej z bocznej drogi podporządkowanej wyjechał inny samochód i wymusił pierwszeństwo. Kierujący rowerem mężczyzna, ratując się przed zderzeniem, gwałtownie skręcił w kierunku osi jezdni i uderzył w przyczepę jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jak policja argumentuje swoją wersję wydarzeń, które miały miejsce feralnego dnia?
 • jakie technologie pozwoliłyby na ustalenie sprawcy wypadku?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dziennikarz „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku (od 2020 do 2023 kierownik nowosądeckiego oddziału Polska Press), wcześniej reporter i wydawca w RDN Nowy Sącz (2017) oraz zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz portalu sądeczanin.info, miesięcznika „Sądeczanin” (2011-2017). Z wykształcenia historyk literatury, autor książek popularnonaukowych (m.in. „Wizje zagłady w literaturze”) i tysięcy zdjęć (Facebook: Janusz Bobrek Fotoreporter). Na co dzień zajmuje się pisaniem artykułów o lokalnej polityce, tematach społecznych (m.in. interwencje) i kulturalnych. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.