Tatiana Biela

O tym basenie sądeczanie mogą niestety zapomnieć

Basen przy ul. Zdrojowej już od kilku lat świeci pustkami. Uszkodzona niecka uniemożliwia korzystanie z kąpieliska nad Łubinką Fot. Kamil Mydlarz, Janusz Miczek Basen przy ul. Zdrojowej już od kilku lat świeci pustkami. Uszkodzona niecka uniemożliwia korzystanie z kąpieliska nad Łubinką
Tatiana Biela

Jedyny otwarty basen w Nowym Sączu, mieszczący się przy ul. Zdrojowej 71, od kilku lat stoi nieużywany z powodu uszkodzenia niecki. Andrzej Danek, jego aktualny dzierżawca, nie zamierza remontować obiektu, bo twierdzi, że mu się to nie opłaca.

Przez wiele lat basen nad Łubinką - tak popularnie nazywa się obiekt przy ul. Zdrojowej - stanowił dla sądeczan jedno z najpopularniejszych miejsc letniego odpoczynku. Niestety, w 2014 roku basen uszkodziła powódź i od tego czasu amatorzy odpoczynku nad wodą nie mogą korzystać z tego kąpieliska.

Obiekt dzierżawi sądecki piekarz i hotelarz Andrzej Danek, który do czasu wygaśnięcia umowy nie zamierza zainwestować w miejską nieruchomość ani złotówki. Dzierżawca prowadzi za to na tym terenie inne formy działalności i wyraźnie widać, że nie jest szczególnie zainteresowany rozwiązaniem problemu.

Sprawę braku dostępu mieszkańców Nowego Sącza do otwartego basenu podnosili wielokrotnie zarówno przedstawiciele zarządu osiedla Przetakówka, na którym mieści się obiekt, jak i sądeccy radni.

Stanisław Słaby, przewodniczący Zarządu Osiedla Przetakówka, już od kilku lat usiłuje przekonywać ratusz, by rozwiązał problem z basenem. Jak twierdzi, wyczerpał już wszystkie swoje możliwości.

- Wydaje mi się, że w tym przypadku w grę wchodzą nie tyle ewentualne koszty naprawy niecki, co dobra wola decydentów, której, moim zdaniem, brakuje - rozkłada ręce przewodniczący.

W dalszej części tekstu przeczytasz jaki jest stan basenu, kto lekceważy jego stan oraz gdzie sądeczanie w okolicy mogą skorzystać z basenów.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tatiana Biela

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” i portalu naszemiasto.pl od 2018 roku, wcześniej dziennikarka i reporterka m.in. w "Dobrym Tygodniku Sądeckim" i Naszej Telewizji Sądeckiej. Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą tematyką lokalną, szczególnie interesują mnie tematy społeczne i kulturalne. Lubię wychodzić z aparatem w teren, by na bieżąco śledzić zmiany  zarówno w Nowym Sączu, jak i w całym regionie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.