Robert Gąsiorek

Od lat walczą o remont drogi na granicy dwóch gmin: - Zostaliśmy przez wszystkich zapomniani

Mieszkańcy przysiółka tracą już cierpliwość. Droga, którą codziennie muszą jeździć, jest pełna dziur i głębokich kolein Fot. Robert Gąsiorek Mieszkańcy przysiółka tracą już cierpliwość. Droga, którą codziennie muszą jeździć, jest pełna dziur i głębokich kolein
Robert Gąsiorek

Rodziny mieszkające w przysiółku Łazy, w miejscowości Grabno (gm. Wojnicz), od lat błagają o wyasfaltowanie około kilometrowego odcinka drogi prowadzącej do ich domów. Problem w tym, że leży ona dokładnie na granicy dwóch gmin: Wojnicz i Dębno. Zdaniem mieszkańców ani jeden, ani drugi samorząd nie kwapi się do finansowania inwestycji wyczekiwanej przez mieszkańców.

- Czujemy się zapomniani przez obydwie gminy. Takiej fatalnej drogi jak u nas, to już nie ma chyba w żadnej innej okolicy - skarżą się oburzeni mieszkańcy przysiółka Łazy w Grabnie.

Ich domy znajdują się tuż przy granicy z Jaworskiem w sąsiedniej gminie Dębno. Prowadzi do nich wąska droga, której fragmenty przypominają pobojowisko z potężnymi dziurami pośrodku. - Po deszczu zbierają się w nich kałuże i ledwo można przejechać samochodem, nie mówiąc o chodzeniu pieszo. Bardzo nam to utrudnia życie w tym miejscu - kręci głową Dorota Gaweł.

Śmieciarki utykają w dziurach

Mieszkańcy Łazów od wielu lat zgłaszają problem z fatalnym dojazdem. Interwencje kierują zarówno do samorządu Wojnicza, jak i Dębna.

- Mieszkam tu już od sześćdziesięciu lat i odkąd pamiętam, prosimy się o remont tej drogi. Tymczasem jeden wójt ogląda się tylko na to, co zrobi drugi, a my dalej musimy cierpieć z powodu fatalnej drogi - rozkłada ręce Zofia Gaweł.

Czytaj więcej:

 • Są w gminie ważniejsze drogi?
 • Z kolei wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii swojej części trasy. Co mówi?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.