Łukasz Bobek

Od miesiąca woda zatruta. Nie wiadomo czym

Pani Karolina od miesiąca, by zrobić sobie kawę czy herbatę kupuje pięciolitrowe butelki wody Fot. Łukasz Bobek Pani Karolina od miesiąca, by zrobić sobie kawę czy herbatę kupuje pięciolitrowe butelki wody
Łukasz Bobek

W Czarnym Dunajcu znów nie można korzystać z wodociągu. Tym razem woda strasznie śmierdzi. Od ponad miesiąca urzędnicy nie mogą ustalić, czym właściwie jest zatruta i skąd pochodzi skażenie.

Mieszkańcy Czarnego Dunajca od miesiąca nie mają wody. Wodociąg w ich wiosce został zamknięty przez sanepid pod koniec sierpnia. I właściwie nie wiadomo, kiedy znów będzie można z niego czerpać wodę. Gmina bowiem wciąż nie ma pewności, co zanieczyściło wodę.

Woda zaczęła śmierdzieć

Problemy z wodą w Czarnym Dunajcu pojawiły się pod koniec wakacji. - Tym razem było to jednak nietypowe. Woda nagle zaczęła strasznie śmierdzieć - mówi Piotr Bukowski, jeden z mieszkańców Czarnego Dunajca. - Przestaliśmy ją pić, bo ewidentnie było coś z nią nie tak.

Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili sprawę do urzędu gminy. Ten zwrócił się do nowotarskiego sanepidu. - Na podstawie badań próbek wody pobranych 25 i 28 sierpnia, w których stwierdzono zanieczyszczenia bakteriologiczne oraz fizykochemiczne, w tym niewłaściwy zapach wody, została wydana decyzja o unieruchomieniu wodociągu. Woda nie nadaje się do spożycia, jak również do mycia się nią - mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor sanepidu w Nowym Targu.

Czytaj dalej, a dowiesz się jakie kroki podjęła gmina w obliczu skażenia i jaka substancja może być odpowiedzialna za zatrucie wody. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Łukasz Bobek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.