Łukasz Bobek

Od miesiąca woda zatruta. Nie wiadomo czym

Pani Karolina od miesiąca, by zrobić sobie kawę czy herbatę kupuje pięciolitrowe butelki wody Fot. Łukasz Bobek Pani Karolina od miesiąca, by zrobić sobie kawę czy herbatę kupuje pięciolitrowe butelki wody
Łukasz Bobek

W Czarnym Dunajcu znów nie można korzystać z wodociągu. Tym razem woda strasznie śmierdzi. Od ponad miesiąca urzędnicy nie mogą ustalić, czym właściwie jest zatruta i skąd pochodzi skażenie.

Mieszkańcy Czarnego Dunajca od miesiąca nie mają wody. Wodociąg w ich wiosce został zamknięty przez sanepid pod koniec sierpnia. I właściwie nie wiadomo, kiedy znów będzie można z niego czerpać wodę. Gmina bowiem wciąż nie ma pewności, co zanieczyściło wodę.

Woda zaczęła śmierdzieć

Problemy z wodą w Czarnym Dunajcu pojawiły się pod koniec wakacji. - Tym razem było to jednak nietypowe. Woda nagle zaczęła strasznie śmierdzieć - mówi Piotr Bukowski, jeden z mieszkańców Czarnego Dunajca. - Przestaliśmy ją pić, bo ewidentnie było coś z nią nie tak.

Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili sprawę do urzędu gminy. Ten zwrócił się do nowotarskiego sanepidu. - Na podstawie badań próbek wody pobranych 25 i 28 sierpnia, w których stwierdzono zanieczyszczenia bakteriologiczne oraz fizykochemiczne, w tym niewłaściwy zapach wody, została wydana decyzja o unieruchomieniu wodociągu. Woda nie nadaje się do spożycia, jak również do mycia się nią - mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor sanepidu w Nowym Targu.

Czytaj dalej, a dowiesz się jakie kroki podjęła gmina w obliczu skażenia i jaka substancja może być odpowiedzialna za zatrucie wody. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Bobek

Dziennikarz zakopiańskiej redakcji Gazety Krakowskiej od 2006 roku. Opisuję to co dzieje się w Zakopanem i okolicach, a także w Tatrach, Gorcach, Pieninach. W moim tekstach znajdziecie Państwo to co aktualnie dzieje się w regionie - zarówno informacje smutne, ale i te, które rozweselają. 


 


Tematy, które są dla mnie ważne to m.in: 


  • wypadki w Tatrach 

 • ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym

 • turystyka w Zakopanem 

 • górale i góraszczyzna


Regularnie wracam do tematy budowy nowej zakopianki do Zakopanego. To temat istotny zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i dla turystów. Oto jeden z ostatnich moich artykułów na ten temat: 


Nowa zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Trwają testy systemów


Pisze także o ważnych miejscach/firmach dla całego Podhala wokół których czasami dzieją się dziwne rzeczy. Ostatni przykład: Konflikt pod Kotelnicą Białczańską. Ludzie zablokowali część parkingu przy wyciągu


Życie czasami przynosi także dramatyczne zdarzenia, z którymi zmagają się mieszkańcy Podhala, a my jako dziennikarze musimy je opisywać. Tak jak w przypadku niszczycielskich żywiołów: 


Podhale. Trwa wielkie sprzątanie po ulewie. Wszyscy chcą pomagać poszkodowanym


Lubię pisać o ludziach z pasją, którzy coś tworzą, czymś się odznaczają, mają nietypową pasję i tą pasją potrafią zarażać innych. Kontakt z takmi osobami daje mi dużo satysfakcji i jest motorem napędowym do dalszej pracy. Jak choćby twórcy ludow:  Zakopane. Rzeźbią, haftują, malują. Twórcy ludowi z całego kraju pokazują swoją pracę


 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.