Krystyna Trzupek

Odebrano nam szansę na zdrowie! Ale NFZ nie widzi w tym problemu

Dorota Turska - Chudy z „Kinezis”, współwłaścicielka przychodni świadczy usługi rehabilitacyjne od 2010 roku Fot. arch. prywatne Dorota Turska - Chudy z „Kinezis”, współwłaścicielka przychodni świadczy usługi rehabilitacyjne od 2010 roku
Krystyna Trzupek

,,Kinezis” nie ma umowy z NFZ. Z kwitkiem odeszło 300 pacjentów. 3 osoby tam zwolniono. Odpowiedź z NFZ na odwołanie przyszła negatywna. Pacjenci nie zamierzają się poddać.

- Gdzie teraz pójdziemy? - pyta Mariola Lisek? - Do przepełnionego szpitala, gdzie kolejki są za pół roku? Do odległych miejscowości nie mam jak dojechać... To jakieś koszmarne nieporozumienie - kręci głową kobieta. - Dzięki rehabilitacji w tej placówce, mogłam się w ogóle wyprostować, mogłam funkcjonować, a teraz? - pyta łamiącym się głosem.

Ból osób chorych na SM

Monika Piaskowy z Limanowej choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to choroba nieuleczalna, przewlekła. Systematyczna rehabilitacja to podstawa.

- Brak otrzymania kontraktu ,,Kinezis” to pozbawienie mnie szybkiej i profesjonalnej rehabilitacji, która jest mi niezbędna - podkreśla pani Monika. Kobieta rok temu, miała takie rzuty w chorobie, że prawie przestała chodzić.

- Wtedy głównie rehabilitacja w ,,Kinezis” postawiła mnie na nogi - zaznacza. Limanowianka zwraca uwagę, iż pracownicy placówki posiadają wszystkie, specjalistyczne kursy, które uprawniają ich właśnie do pracy z osobami neurologicznymi, a nie we wszystkich placówkach rehabilitacyjnych tak jest.

Czytaj więcej, a dowiesz się jak sprawę komentują pacjenci. Czy NFZ poda rękę?

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Krystyna Trzupek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Krakowskiej online

12,00 24,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.