Krystyna Trzupek

Odebrano nam szansę na zdrowie! Ale NFZ nie widzi w tym problemu

Dorota Turska - Chudy z „Kinezis”, współwłaścicielka przychodni świadczy usługi rehabilitacyjne od 2010 roku Fot. arch. prywatne Dorota Turska - Chudy z „Kinezis”, współwłaścicielka przychodni świadczy usługi rehabilitacyjne od 2010 roku
Krystyna Trzupek

,,Kinezis” nie ma umowy z NFZ. Z kwitkiem odeszło 300 pacjentów. 3 osoby tam zwolniono. Odpowiedź z NFZ na odwołanie przyszła negatywna. Pacjenci nie zamierzają się poddać.

- Gdzie teraz pójdziemy? - pyta Mariola Lisek? - Do przepełnionego szpitala, gdzie kolejki są za pół roku? Do odległych miejscowości nie mam jak dojechać... To jakieś koszmarne nieporozumienie - kręci głową kobieta. - Dzięki rehabilitacji w tej placówce, mogłam się w ogóle wyprostować, mogłam funkcjonować, a teraz? - pyta łamiącym się głosem.

Ból osób chorych na SM

Monika Piaskowy z Limanowej choruje na stwardnienie rozsiane. Jest to choroba nieuleczalna, przewlekła. Systematyczna rehabilitacja to podstawa.

- Brak otrzymania kontraktu ,,Kinezis” to pozbawienie mnie szybkiej i profesjonalnej rehabilitacji, która jest mi niezbędna - podkreśla pani Monika. Kobieta rok temu, miała takie rzuty w chorobie, że prawie przestała chodzić.

- Wtedy głównie rehabilitacja w ,,Kinezis” postawiła mnie na nogi - zaznacza. Limanowianka zwraca uwagę, iż pracownicy placówki posiadają wszystkie, specjalistyczne kursy, które uprawniają ich właśnie do pracy z osobami neurologicznymi, a nie we wszystkich placówkach rehabilitacyjnych tak jest.

Czytaj więcej, a dowiesz się jak sprawę komentują pacjenci. Czy NFZ poda rękę?

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krystyna Trzupek

Krystyna Trzupek – Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, diagnozy i terapii pedagogicznej i historii. Dziennikarka i felietonistka ,,Gazety Krakowskiej". Moją pasją jest fotografia i umiejętność ,,czytania między wierszami". Prywatnie jesieniara, uzależniona od aromatu świeżej kawy. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.