Jerzy Stuhr

Okiem Jerzego Stuhra. W co się bawić?

Okiem Jerzego Stuhra. W co się bawić?
Jerzy Stuhr

Pytanie do Jerzego Stuhra. Dziwne rzeczy zaczynają się dziać: oto niektórzy z nas, którzy interesują się sprawami politycznymi w naszym kraju, podobno znudzili się internetem. W dobie nowego niewolnictwa, czyli absolutnego przywiązania człowieka do komputera, świadomie zaczynamy pomijać te strony, które zawierają informacje z dziedzin rządowych. Jak pan myśli: czy to źle świadczy o polityce, czy o nas?

Uważam raczej, że odzywają się w ludziach resztki zdrowia psychicznego! Oczywiście związane jest to ze stanem polityki. Jak długo można znosić niczym nieuzasadnione krzyki prezydenta, jako formę kontaktu ze społeczeństwem? Jak długo i po co akceptować się powinno stan chaosu, które funduje nam polityka na co dzień, po co martwić się obsesyjną propagandą, która już dawno zastąpiła jakąkolwiek, najprostszą nawet informację?

Po co denerwować się zmianami ocen zdarzeń, kłamstwami pojawiającymi się w tempie coraz bardziej intensywnym, aferami, które przykrywa nam władza różnymi pouczeniami, po to, żeby te afery ustawicznie pomniejszać i świadomie lekceważyć, w nadziei, że naród zapomni, bo narodowi jest wszystko jedno?

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Jerzy Stuhr

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.