Katarzyna Ponikowska

Olkusz. Mieszkańcy wybrali swoje inwestycje

Adaptacja poddasza pod sale w Szkole Podstawowej w Osieku kosztowała 100 tys. zł. Było to jedno z siedmiu zadań, które w Budżecie Obywatelskim na 2017 Fot. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu Adaptacja poddasza pod sale w Szkole Podstawowej w Osieku kosztowała 100 tys. zł. Było to jedno z siedmiu zadań, które w Budżecie Obywatelskim na 2017 r. wygrało największą pulę środków
Katarzyna Ponikowska

1 mln 200 tys. zł - tyle pieniędzy gmina przeznaczyła na inwestycje z Budżetu Obywatelskiego na 2018. Urzędnicy zapewniają, że większość zadań realizowanych w tym roku jest bliska zakończenia.

Oficjalnie ogłoszono wyniki czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W głosowaniu trwającym blisko dwa tygodnie, mieszkańcy wybrali 21 projektów, które będą realizowane w 2018 r.

Wśród zadań są inwestycje typowo budowlane, jak remonty dróg, budowa siłowni zewnętrznych, renowacja boiska czy remonty w placówkach oświatowych. Modernizacja łazienek w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu kosztować będzie na przykład 100 tys. zł.

- Po 30 latach czekania na duży remont w końcu się udało - cieszy się Wojciech Ozdoba, współautor projektu i olkuski radny.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak przebiegała realizacja zeszłorocznych projektów oraz z jakich probozycji możemy wybierać w tym roku. 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Ponikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.