Paweł Gzyl

Opera Krakowska. O wielkich namiętnościach, które są źródłem zniszczenia

Tym razem w głównych rolach w „Pajacach” i „Giannim Schicchim” zobaczymy sopranistkę Iwonę Sochę Fot. Materiały promocyjne Tym razem w głównych rolach w „Pajacach” i „Giannim Schicchim” zobaczymy sopranistkę Iwonę Sochę
Paweł Gzyl

W najbliższy piątek Opera Krakowska zaprasza na dwa przedstawienia premierowe - „Pajace” R. Leoncavalla i „Gianniego Schicchiego” G. Pucciniego. To będzie wyjątkowy wieczór. A to ze względu na takie, a nie inne zestawienie obu tytułów. „Pajace”- dwuaktowa opera R. Leoncavalla najczęściej łączona jest z „Rycerskością wieśniaczą” P. Mascagniego, jednak w Operze Krakowskiej zostanie ona wystawiona z operą komiczną „Gianni Schicchi” G. Pucciniego.

- Kształt premierowego wieczoru to rzeczywiście efekt naszych długich poszukiwań i debat. O ostatecznym wyborze „Gianniego Schicchiego” zdecydował fakt, że utwór ten świetnie uzupełnia treści, które pojawiają się w „Pajacach”. Mamy więc komedię, która przechodzi w dramat, czyli dzieło Leoncavallo oraz dramat, który przeobraża się w komedię, czyli dzieło Pucciniego - wyjaśnia Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny przedstawienia.

W najbliższy piątek czeka nas zatem opowieść o skrajnych namiętnościach, które stają się źródłem destrukcji, pożerają człowieka, dewastując jego życie. W „Pajacach” niszczącą siłą będzie miłosna żądza i prowadząca do katastrofy zazdrość, natomiast w „Giannim Schicchim” - pieniądz i chciwość, zdolna do każdej niegodziwości i okrucieństwa.

Czytaj więcej:

 • Oba tytuły połączył żywioł teatru. W jaki sposób?
 • Jaki charakter będzie miała inscenizacja obu oper?
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

A

A ja mam namietnosc i pociag wielki do -butelki!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.