Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Alicja Fałek

Oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami mieszkają na ul. Zamenhofa z nowymi psami

Oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami mieszkają na ul. Zamenhofa z nowymi psami Fot. Pixabay/ Alexas_Fotos
Alicja Fałek

Choć mieszkanie przy ulicy Zamenhofa 8 zostało zlicytowane, to wciąż mieszka w nim małżeństwo, któremu miasto odebrało 27 psów. W sądzie toczy się proces w sprawie znęcania nad zwierzętami, a oskarżeni mają już nowe czworonogi.

Gdy w czerwcu z mieszkania małżeństwa T. usunięto sforę psów, mieszkańcy bloku przy ul. Zamenhofa 8 odetchnęli z ulgą. Mieli nadzieję, że to koniec ich gehenny, a przypieczętuje to licytacja domu sąsiadów, którzy na 38 m kw. przetrzymywali, jak się okazało, aż 27 czworonogów.

Tymczasem, mimo sprzedaży lokalu, małżeństwo T. wciąż w nim mieszka. Co więcej, mają już co najmniej dwa nowe psy.

Licytacja bez finału

Minęły już dwa miesiące od przeprowadzonej, na mocy wyroku sądowego licytacji mieszkania. Za lokal, który nadaje się do kapitalnego remontu, ktoś chciał zapłacić aż 93 tys. zł. To była najwyższa oferta.

Tyle że po licytacji w ciągu tygodnia sąd na jawnym posiedzeniu powinien zatwierdzić jej wynik. Do przyznania go licytującemu, który zaoferował najwyższą kwotę, jednak nie doszło. Właścicielka mieszkania zakwestionowała cenę wywoławczą - 55 tys. zł, gdyż szacunkowa wartość wyniosła 67 tys. zł oraz osobę sędziego, który prowadził postępowanie.

- Do tego osoba, która kupiła mieszkanie, wniosła do sądu wniosek o wycofanie licytacji - mówi Wiesław Gawlikowski, zarządzający blokiem przy ul. Zamenhofa 8. - Nie wiemy, co będzie dalej. Małżeństwo T. wciąż tam mieszka. Tyle dobrze, że póki co nie skarżą się na nich sąsiedzi.

Czytaj więcej:

  • Póki co związane ręce ma zarówno prokuratura, jak i władze miasta. Dlaczego?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.