Robert Gąsiorek

Ostrów. Chcieli zrobić nowy most, ale taniej. Pod wielkim znakiem zapytania stanęła obiecywana budowa

Ostrów. Chcieli zrobić nowy most, ale taniej. Pod wielkim znakiem zapytania stanęła obiecywana budowa Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Pod wielkim znakiem zapytania stanęła obiecywana budowa łącznika autostrady A4 z Mościcami, wraz z nowym mostem na Dunajcu w Ostrowie. Po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że najtańsza z nich jest droższa aż o 92 mln zł od sumy, jaką na tę inwestycję zamierzał przeznaczyć samorząd Małopolski. Nie wiadomo, co z tym fantem zrobią władze województwa.

Na zjazd z węzła autostradowego Tarnów-Zachód czekamy od lat. O nową drogę walczą przede wszystkim mieszkańcy Ostrowa. Odkąd otwarto A4, przecinająca wioskę droga wojewódzka nr 973 stała się dla kierowców wygodnym skrótem z węzła autostrady w kierunku Mościc i Tarnowa. Przez Ostrów - i dalej zrujnowany most na Dunajcu - dzień i noc ciągną sznury aut osobowych i ciężarówek.

- Zrobiliśmy nawet pomiary natężenia ruchu w naszej miejscowości. Okazało się, że przez wioskę przejeżdża 20 tysięcy pojazdów - argumentuje Jacek Bogusz, przewodniczący komitetu obywatelskiego mieszkańców Ostrowa, który zabiega o wybudowanie wygodnego łącznika autostradowego omijającego miejscowość. Wszyscy mieli nadzieję, że po ogłoszeniu w lutym tego roku przetargu nic już nie stanie na przeszkodzie, aby droga i most w końcu powstały.

Jednak już na etapie składania ofert przez zainteresowane firmy pojawiły się problemy. Termin ich otwarcia był przesuwany w sumie aż jedenaście razy. Powodem były liczne pytania od oferentów, które spływały do Zarządu Dróg Wojewódzkich. W dodatku - już w trakcie przetargu - trzeba było nieco zmienić koncepcję nowego mostu na Dunajcu.

Czytaj więcej:

  • Samorządowcy główkują teraz, jak wybrnąć z patowej sytuacji.
  • Tarnowskie starostwo, które zarządza obiektem, przekonuje jednak, że przeprawa jest bezpieczna.
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.