Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogusław Kwiecień

Oświęcim. Mieszkańcy Wysokich Brzegów skarżą się, że drogowcy zamykają im dojazdy do domów

Mieszkańcy ulicy Wysokie Brzegi od lat czekali na jej przebudowę. Spodziewali się utrudnień, ale nie tego, że będą aż takie problemy Fot. Bogusław Kwiecień Mieszkańcy ulicy Wysokie Brzegi od lat czekali na jej przebudowę. Spodziewali się utrudnień, ale nie tego, że będą aż takie problemy
Bogusław Kwiecień

Mieszkańcy ul. Wysokie Brzegi są oburzeni tym, jak prowadzony jest remont drogi, przy której mieszkają. Były już sytuacje, gdy nie mogli wyjechać ze swoich posesji. Na dodatek, jak mówią, drogowcy ich lekceważą. W firmie Wod-Kan-Bud, która jest głównym wykonawcą, tłumaczą, że starają się minimalizować utrudnienia, ale zdarza się, że ograniczenia w ruchu biorą się z konieczności zabezpieczenia placu budowy.

Na przebudowę ul. Wysokie Brzegi ludzie czekali tutaj kilkadziesiąt lat. Nie kryli więc zadowolenia, gdy w końcu rozpoczęły się prace.

Odcięci od świata

Przyznają, że spodziewali się uciążliwości, ale nie sądzili, że spotkają ich aż takie problemy. - Na zebraniu, które odbyło się w siedzibie rady osiedla przed ponad rokiem, zapewniano nas, że utrzymany zostanie dojazd do posesji - mówi Radosław Kozłowski, jeden z mieszkańców ul. Wysokie Brzegi. Przypomina, że w ubiegły piątek przez część dnia ulica była zupełnie odcięta od świata. - Z jednej strony w poprzek drogi stała wielka koparka, a z drugiej wylewano asfalt - mówi mieszkaniec. - Gdy upomniałem się o możliwość przejazdu, padły pod moim adresem wulgarne wyzwiska - dodaje zdenerwowany.

W podobnej sytuacji znaleźli się jeszcze mieszkańcy 10 innych posesji. - To przykład całkowitej bezmyślności. Co by było, gdybym na przykład musiała do kogoś dojechać karetka? - nie kryli oburzenia ludzie na Wysokich Brzegach.

Czytaj więcej:

 • "Wiadomo było, że przy tego rodzaju pracach będą uciążliwości"
 • Kiedy planowane jest zakończenie robót?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.