Monika Pawłowska

Oświęcim. Najpierw trzeba zmienić plan, by mogła ruszyć budowa schroniska

W schronisku na Kamieńcu czworonogi nie mają komfortowych warunków. Ich życie z pewnością poprawi się, kiedy zostanie wybudowany dla nich dom z prawdziwego Fot. Monika Pawłowska W schronisku na Kamieńcu czworonogi nie mają komfortowych warunków. Ich życie z pewnością poprawi się, kiedy zostanie wybudowany dla nich dom z prawdziwego zdarzenia
Monika Pawłowska

Miasto przymierza się do budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, w którym obecnie przebywają czworonogi, to tak naprawdę prowizorka. Na razie do realizacji planów daleko. A przecież w przyszłym roku, tam gdzie teraz jest schronisko, ma odbyć się Life Festival Oświęcim.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt znajduje się w starych, zaadaptowanych dla potrzeb zwierzaków garażach na Kamieńcu w Oświęcimiu. Miejscem tym zarządza Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals oddział Oświęcim, które robi wszystko, by porzuconym kotom i psom żyło się jak najlepiej. Znając ich potrzeby, Animalsi dołączyli do prac koncepcyjnych przyszłego schroniska na osiedlu Dwory-Kruki, w sąsiedztwie Składowiska Odpadów Komunalnych.

Stare problemy, nowy pomysł

Psy i koty trzeba przenieść najpóźniej do czerwca przyszłego roku, bo na ponad 14 hektarach nieużytków przy ul. Kamieniec nad Sołą trwa budowa Parku Pojednania Narodów. Tu za rok ma odbyć się m.in. Life Festival Oświęcim i inne duże, miejskie imprezy.

W tę koncepcję nie wpisuje się schronisko dla zwierząt. Opiekunowie czworonogów nie mają nic przeciwko przenosinom. - Najgorsze są prowizorki, a schronisko w tych starych garażach to po prostu dramat - przyznaje Katarzyna Kuczyńska z OTOZ Animals, która jest współtwórcą koncepcji dla schroniska w Dworach.

Czytaj więcej:

 • Co znajdzie się w nowym schronisku?
 • Kiedy ruszy budowa nowego schroniska?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.