Materiał informacyjny

P O D O m e d i c a  Gabinet podologiczny

P O D O m e d i c a  Gabinet podologiczny
Materiał informacyjny

Nazywam się Diana Misterek Zaręba jestem kosmetologiem, specjalistą w dziedzinie podologii.

Liczne szkolenia, praca magisterska o tematyce grzybicy, staże podologiczne, przeczytane książki (Stopy moją pasją, Podologia, ortonyksja w gabinecie ....itd ) zaowocowały powstaniem gabinetu Podomedica w Wieliczce.

Dodatkowo wiedzę w dziedzinie chorób i terapii leczenia chorobowo zmienionej płytki paznokciowej poszerzyłam kończąc roczną szkołę podologii w Krakowie, uczestnicząc w licznych szkoleniach podologicznych w Podoland we Wrocławiu, PODOPHARM, sympozjach, konferencjach oraz wykładach w Szkole Podologii w Żorach.

Zastanawiasz się jak mogę Ci pomóc?

Jeśli zależy Ci aby w sposób profesjonalny przywrócić dobry stan stóp przy użyciu skutecznych metod i narzędzi - to gabinet PODOmedica jest miejscem dla Ciebie.

W gabinecie PODOmedica oferujemy pełen zakres zabiegów, m.in.:

Podstawowy zabieg podologiczny/ pedicure leczniczy to zabieg który pozwala na utrzymanie stóp w dobrej kondycji. Polega na usunięciu zmian skórnych, powstałych na skutek czynników zewnętrznych, chorób, deformacji stóp, opracowaniu zrogowaceń w części podeszwowej stopy, obcięciu I oszlifowaniu paznokci oraz oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych. Dedykowany jest dla wszyskich osób, chcących w kompleksowy sposób zadbać o swoje stopy

Kto powinien skorzystać z zabiegu podologicznego?

Z zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci:
- z dolegliwościami na stopach typu odciski, modzele, brodawki, wrastające paznokcie, nadpotliwość, pękające pięty,

Podstawowym celem jest pozbycie się uporczywych problemów oraz wdrożenie postępowania leczniczego. Dodatkowo pacjent dostaje wskazówki, odpowiednie preparaty do zastosowania w pielęgnacji domowej, aby dłużej cieszyć się efektem gładkich I wypielęgnowanych stóp.

Paznokcie zmienione chorobowo to paznokcie dotknięte zakażeniem grzybiczym , bakteryjnym, oraz urazem mechanicznym. Wskutek chorób dochodzi do zmian struktury płytki paznokciowej, który ulega deformacji i zniekształceniu. Zakres podejmowanych działań w obrębie tego typy schorzenia zależy od czynników, które określane są w trakcie wywiadu podologicznego.

Jak wygląda terapia paznokcia zmienionego chorobowo?

Celem terapii jest przywrócenie paznokciom właściwego wyglądu oraz wyeliminowanie towarzyszących zmian chorobowych. Regularne oczyszczanie, stosowanie odpowiednich preparatów oraz stosowanie się do zaleceń, owocuję sukcesem podjętej terapii.

Wrastający paznokieć jest defektem występującym najczęściej w obrębie palucha, powstałym w wyniku ucisku lub wbijania się w tkanki miękkie wału paznokciowego. Dochodzi wówczas do powstania stanu zapalnego i dolegliwości bólowych o różnym nasileniu. W następstwie notorycznego ucisku może dochodzić do przerwania ciągłości skóry, powstania zakażeń infekcyjnych i tworzenia się ziarniny.

Na czym polega terapia wrastającego paznokcia?

W pielęgnacji podologicznej stosowanej w początkowym, mało nasilonym stadium wrastania bądź wkręcania paznokci, stosowanych jest kilka metod, których zastosowanie może przynosić efekty. Do metod zachowawczych należą taping podologiczny, tamponada. W kolejnym stadium podejmujemu już terapie klamrą ortonyksyjną. Podstawowym celem zabiegów nieinwazyjnych, jest ochrona wału bocznego przed urazem wywołanym uciskiem brzegu bocznego paznokcia. Szczególnie ważne w leczeniu, jak i w profilaktyce jest odbarczenie wału bocznego i otwarcie toru wzrostu dla paznokci. Efekty te są uzyskiwane dzięki zastosowaniu różnorodnych metod leczenia.

Terapia pękających pięt

Zespół pękających pięt wiąże się z nadmierną suchością skóry podeszwy stóp, która może występować w obrębie całej stopy lub tylko jej części. Najczęściej obserwujemy te zmiany w obrębie pięt, ale także w bocznych sektorach stóp. Hiperkeratoza jest przerośnięta, sucha, koloru żółtawo- szarego. Na pietach widoczne są pęknięcia w których można zaobserwować́ krwawe wysięki. Często tej dolegliwości towarzyszy ból, zwłaszcza w trakcie chodzenia. W zespole pękających pięt wyróżniamy pęknięcia suche i wilgotne. W przypadku występowania pęknięć i ran zaleca się stosowanie specjalistycznych opatrunków, które ułatwią proces leczenie. Jako podolog oczyszczam hiperkeratozę a po zabiegu dobieram odpowiedni preparat do pielęgnacji domowej.

Usuwanie odcisków

Odcisk należy do grupy hiperkeratoz, z definicji wynika iż jest to zmiana silnie odgraniczona, która wnika w głąb skóry w postaci tzw. rdzenia. Osoby które są szczególnie narażone na odciski to zarówno mężczyźni jak i kobiety które źle dobierają obuwie które Jest zbyt ciasne lub twarde. Odcisk często znajduje się w obrębie modzela przybierając różne kształty, z czego najczęściej jest to owalny oraz okrągły.

Na czym polega zabieg usuwania odcisków w gabinecie podologicznym?

Usunięcie odcisku polega na zmniejszeniu grubości zrogowaciałej tkanki oraz martwego rdzenia odcisku znajdującej się na powierzchni zmiany. Samodzielne usuwanie odcisków w domu, często skutkuje urazami oraz może powodować zakażeniami. Dlatego w przypadku takiej dolegliwości najlepiej skorzystać a pomocy podologa, który usunie odcisk. Nagniotki są zmianami które często powracają jeżeli pacjent nie stosuje się do zaleceń. Usuwanie odcisków przez podologa jest bezbolesne. Zabieg wykonywany jest sterylnymi I jednorazowymi narzędziami.

Leczenie grzybicy

Leczenie grzybicy wiąże się z długotrwałą kuracją, zdarza się iż wymaga współpracy z lekarzem dermatologiem. Grzybica paznokci należy do chorób dermatologicznych występujących często i trudnych do wyleczenia. Niezwykle istotna w leczeniu tego schorzenia jest profilaktyka do której należy między innymi stosowanie preparatów przeciwgrzybicznych przy nadmiernej potliwości oraz zakładanie obuwia ochronnego na publicznych basenach, kąpieliskach, saunach. Chorób paznokci nie należy bagatelizować, bowiem mogą być również objawem chorobowym. Zadaniem podologa jest regularne oczyszczanie fragmentów zmienionej chorobowo płytki paznokciowej i dobranie odpowiednich preparatów dzięki którym grzybica nie powinna postępować. Efekty terapii w dużej mierze zależą od dyscypliny i wytrwałości pacjenta.

P O D O m e d i c a
mgr Diana Misterek-Zaręba
Gabinet podologiczny
604 613 078
ul. Edwarda Dembowskiego 5
32-020 Wieliczka

@Podologia mobilna Kraków, mgr Diana Misterek Zaręba PODOmedica
@podo_medicapodologiamobilna

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.