Patryk Małecki: święta z żoną już w nowym domu

Czytaj dalej
Fot. fot. Andrzej Banaś
Bartosz Karcz

Patryk Małecki: święta z żoną już w nowym domu

Bartosz Karcz

„Zły chłopiec”, za jakiego uchodzi piłkarz Wisły Kraków Patryk Małecki, w życiu prywatnym wcale nie jest taki zły. Wręcz przeciwnie. Zaświadcza o tym jego żona Edyta.

Na większości stadionów w Polsce jest niemiłosiernie wygwizdywany i wyzywany. Opinia „złego chłopca” przylgnęła do niego wiele lat temu i trudno z nią zerwać. Zupełnie inne zdanie o „Małym” ma jego żona Edyta:

- Patryk jest spokojnym, normalnym człowiekiem. Trafił jednak kiedyś do szufladki z napisem „bad boy” i trudno z taką opinią polemizować, bo przypomina to walkę w wiatrakami.

Oboje przyzwyczaili się już do tego, jak Patryk traktowany jest przez kibiców innych drużyn niż Wisła i Pogoń Szczecin (w barwach tego klubu występował w 2015 r.).

- Marcin Baszczyński powiedział mi kiedyś, żebym się nie przejmował, bo wyzywają tylko dobrych - śmieje się Małecki. Uważa on, że choć kibice rywali gwiżdżą na niego, to naprawdę zazdroszczą Wiśle, że ma w swoich szeregach tak przywiązanego do klubu zawodnika. - Kiedyś ktoś mi opowiedział, że gdy do Cracovii trafił Marcin Budziński, „Pasy” miały prezentację drużyny. „Budzik” usłyszał wtedy od kibiców, że chcieliby, żeby był ich Małeckim. Oni z jednej strony na mnie gwiżdżą, ale z drugiej podświadomie doceniają, że potrafię okazywać przywiązanie do klubu. Moje zachowania na boisku nie zawsze wszystkim musiały się podobać, były impulsywne, może czasami prowokacyjne. To wynika jednak z tego, że w czasie gry jest adrenalina, a ja jestem ambitny, więc czasami wszystko we mnie buzuje.

 Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • skąd pochodzi Patryk Małecki i jego żona?
 • jak ważna jest wiara w ich małżeństwie?
 • w jaki sposób pomagają potrzebującym
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartosz Karcz

Dziennikarz "Dziennika Polskiego", "Gazety Krakowskiej", w których pełni również funkcję zastępcy szefa działu sportowego. Zajmuje się głównie piłką nożną z naciskiem na tematy związane z Wisłą Kraków

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.