Paweł Gzyl poleca: Romantyczne miraże Polaków

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Paweł Gzyl

Paweł Gzyl poleca: Romantyczne miraże Polaków

Paweł Gzyl

Ostateczne podsumowanie minionego roku w Polskich kinach pokazało, że najbardziej kasowym filmem były „Listy do M. 3”. Trzecią część z cyklu świątecznych komedii romantycznych obejrzało ponad 2 mln 900 tys. widzów. Nawet na kontrowersyjny „Botoks” poszło mniej chętnych - bo 2 mln 300 tys. Wnioski są proste: Polacy kochają przenosić się przynajmniej na dwie godziny do bajkowego świata, w którym miłość pokonuje wszystkie przeszkody, jakie stawia na jej drodze złośliwy los.

Nic więc dziwnego, że początek tego roku to prawdziwie atak komedii romantycznych. Pierwsza trafiła na ekrany polskich kin w miniony piątek i już obejrzało ją całkiem sporo widzów. Chodzi oczywiście o „Narzeczonego na niby”. Punktem wyjścia tego obrazu jest niewinne kłamstwo, które, chcąc nie chcąc, wywołuje ogromny chaos miłosny, kończący się, rzecz jasna, szczęśliwie. W głównych rolach największe gwiazdy telewizyjnych seriali: Julia Kamińska, Piotr Adamczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak i Sonia Bohosiewicz.

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.