Artur Drożdżak

Perypetie kryminalne Ewy B., która po koszmarze odnalazła drogę do Boga

Gwałt dokonany na kobiecie zniszczył relacje małżonków i doprowadził do krwawego finału Fot. 123rf Gwałt dokonany na kobiecie zniszczył relacje małżonków i doprowadził do krwawego finału
Artur Drożdżak

Tragicznie splotły się losy Ewy B. i jej męża Alfreda. Kobieta za młodu ostrzegała koleżanki ze szkoły, by uważały z kim się wiążą. - Od miłości do nienawiści jest tylko jeden krok - mówiła przy każdej okazji innym nauczycielkom. Nie przeczuwała, że powtarzana sentencja bardzo sprawdzi się w jej życiu.

Starszego o rok Alfreda B. poznała w kościele i zachwyciła się jego grą na organach. Sama była osobą, jak to mówią, wierzącą i niepraktykującą. Mąż bardzo długo liczył, że pod jego wpływem żona jednak się nawróci na autentyczne przeżywanie wiary i będzie mu towarzyszyła na pielgrzymkach oraz niedzielnych mszach i rekolekcjach.

Ewa B. z przymrużeniem oka traktowała zachęty męża do wspólnej modlitwy i czytania Pisma Świętego, ale organista był uparty i cierpliwy. Z czasem dopiął swego.

Nie minął rok i żona przystąpiła do spowiedzi i nie odstępowała męża na krok podczas uroczystości religijnych. Żyli skromnie, ale godnie. Udawało się im jakoś wiązać koniec z końcem i wspólnie utrzymywać ze skromnych dochodów.

W dalszej części tekstu:

- incydent na osiedlu z 1981 roku, który odbił się na przyszłości

- trauma Ewy B.

- podwójna kara dla małżonki za ugodzenie męża nożem

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.