Tomasz Mikulicz

Piasta 35. Yuniversal Podlaski. Deweloper wykopał dół. Ściana domu obok zaczęła się osuwać

Piasta 35. Yuniversal Podlaski. Deweloper wykopał dół. Ściana domu obok zaczęła się osuwać Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Nadzór budowlany wstrzymał prace. Yuniversal Podlaski przyznaje się do błędu. Powinien najpierw sprawdzić głębokość fundamentów, a później kopać.

Kolejny fragment Bojar może zostać zniszczony. Deweloper naruszył konstrukcję domu przy ul. Piasta 33. Budynek może się zawalić - zaalarmował nas Zbigniew Klimaszewski, radny PiS i szef stowarzyszenia Nasze Bojary.

Dom postawiono w 1939 roku. Figuruje w ewidencji zabytków. Teraz wiszą na nim tabliczki „Uwaga! Niebezpieczeństwo”. Gdy wchodzimy do środka na jednej ze ścian widzimy duże pęknięcia.

- Właściciel sąsiedniej działki, czyli Yuniversal Podlaski wykonał wykop, w wyniku którego ściana ta zaczęła osiadać. Wstrzymaliśmy prace. Wydaliśmy też nakaz opróżnienia budynku. Nie można tam mieszkać - mówi Janusz Kawałko z powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego.

Deweloper zamierza do wspomnianej ściany (jako jedyna jest ceglana, pozostałe są z drewna) „przytulić” swój blok. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie głęboki wykop, przez który ściana zaczęła pękać.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.