Pielgrzymi w drodze na Campus Misericordiae w Brzegach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Błoński
Piotr Drabik

Pielgrzymi w drodze na Campus Misericordiae w Brzegach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Drabik

Tłumy pielgrzymów obładowanych plecakami, namiotami i jedzeniem zmierza na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie wieczorem odbędzie się czuwanie z udziałem papieża Franciszka.

NA ŻYWO: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Obserwuj relację na żywo >>>

Ruchem kieruje policja, ponieważ zdarza się, że pielgrzymi blokują ruch samochodów. Na drodze prowadzącej do Campus Misericordiae wyłączono z ruchu kołowego jeden pas, by mogli się nim przemieszczać pielgrzymi.

W Brzegach Franciszek spotka się z młodymi dwukrotnie. Najpierw dziś o godz. 19 zaplanowano wieczorne czuwanie, które będzie połączeniem modlitwy oraz widowiska artystycznego. Wzorem poprzednich ŚDM wielu pielgrzymów zapewne spędzi noc na Polu Miłosierdzia. Młodzi chrześcijanie będą mogli również wysłuchać okolicznościowego koncertu zatytułowanego „Credo in Misericordiam Dei”.

Natomiast w niedzielny poranek papież będzie tutaj przewodniczył mszy posłania, która rozpocznie się o godz. 10. Udział w niej może wziąć nawet 1,5 mln osób.

Na niedzielne uroczystości były rozdawane darmowe wejściówki, rozprowadzone między parafiami w całej Polsce. Jednak na Pole Miłosierdzia będą również wpuszczane osoby bez tych wejściówek. Przygotowano dla nich zewnętrzne sektory wokół Campusu Misericordiae.

Organizatorzy radzą pielgrzymom, żeby szczególnie zwracali uwagę, do jakiego sektora zamierzają się dostać, i śledzili drogowskazy. Wszystko dlatego, że w przypadku wybrania złej trasy do sektorów nie będzie można przemieszczać się między nimi.

Organizatorzy podpowiadają, jakie drogi powinni wybrać pielgrzymi, kierując się do sektorów:

A, G, H, J - dojście i powrót: ul. Śliwiaka i S7;
F - dojście i powrót: ul. Bieżanowską, Sucharskiego, Jasieńskiego lub ul. Wielicką, później przez Wieliczkę oraz Kokotów;
B - dojście i powrót: ulicą Wielicką, później przez Wieliczkę oraz ul. Niedzielskich w Kokotowie;
C - dojście i powrót: ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów;
E - dojście i powrót z Węgrzc Wielkich;
D (również C) - dojście i powrót z Węgrzc Wielkich.

Po mszy świętej w Brzegach większość pielgrzymów będzie chciała dostać się do centrum miasta. Z tego powodu uruchomiono specjalnie linie korytarzowe dla autobusów i tramwajów. Na tych trasach pojazdy komunikacji miejskiej będą kursować co kilka minut.

W niedzielę papież Franciszek spotka się jeszcze z wolontariuszami i dobroczyńcami ŚDM w Tauron Arenie (godz. 17). Dojedzie do hali przez ul. Zwierzyniecką, Konopnickiej, Kamieńskiego, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Nowohucką, Stoczniowców, Ofiar Dąbia, al. Pokoju i ul. Lema. Te ulice będą zamknięte dla ruchu w godz. 12.30-18.

Po krótkim spotkaniu w Tauron Arenie papież od razu pojedzie na część wojskową lotniska w Balicach. Po krótkiej ceremonii pożegnania wyleci samolotem z Krakowa do Rzymu ok. godz. 18.30. Papież pojedzie na lotnisko podobną trasą jak do Tauron Areny, z tą jednak różnicą, że na wysokości „Jubilata” kolumna papieska skręci w ul. Kościuszki i dalej pojedzie ulicami Księcia Józefa, Mirowską, obwodnicą do Bielan oraz przez Kryspinów do Balic. Ta trasa planowo będzie zamknięta dla ruchu samochodowego i komunikacji miejskiej do godz. 17.45.

Źródło: www.pope2016.com

Piotr Drabik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.