Robert Gąsiorek

Pierwsze Mieszkania Plus mają powstać pod Tarnowem. Pionierami Zakliczyn i Szerzyny

Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak (na zdj. pierwszy z lewej) prezentuje działkę, na której budowane będą Mieszkania Plus Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak (na zdj. pierwszy z lewej) prezentuje działkę, na której budowane będą Mieszkania Plus
Robert Gąsiorek

W ramach rządowego programy w regionie tarnowskim budowane będą trzy nowe bloki. Tanie mieszkania zaoferują gminy Zakliczyn i Szerzyny. W Tarnowie o Mieszkaniu Plus na razie można zapomnieć.

Małe samorządy z regionu tarnowskiego znalazły się w gronie tych, które jako pierwsze zabierają się za budowę tanich mieszkań.

Licząca niewiele ponad 12 tys. mieszkańców gmina Zakliczyn powinna dysponować dwoma projektami budynków wielorodzinnych.

Bloki wybudowane zostaną w Lusławicach i Paleśnicy. W pierwszym z nich znajdzie się 40 mieszkań, w drugim 30. W Szerzynach budynek wielorodzinny pomieści natomiast 22 lokale mieszkalne.

Przyciągać mają chętnych atrakcyjnym czynszem, który nie przekroczy 7,98 złotych za metr kwadratowych.

Dzięki temu młodzi nie wyjadą

Gmina Zakliczyn swój wniosek o przystąpienie do rządowego programu złożyła we wrześniu 2016 r. Pomysł zrodził się po licznych spotkaniach burmistrza z mieszkańcami, którzy pytali o możliwość wynajęcia mieszkań na terenie gminy.

Z dalszej części tekstu dowiesz się jakie są oczekiwania z programu oraz gdzie powstaną wyczekiwane mieszkania

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.