Karolina Syjud

Pierwszy album LIM TRIO. Muzyka inspirowana folklorem limanowskim

Zespół LimTrio jest tworzony przez: Renatę Borucką, Magdę Pluta i Krystiana Jaworza, a także gościnnie Łukasza Wrońskiego. (Na zdjęciu od lewej: Łukasz, Fot. arch. prywatne Zespół LimTrio jest tworzony przez: Renatę Borucką, Magdę Pluta i Krystiana Jaworza, a także gościnnie Łukasza Wrońskiego. (Na zdjęciu od lewej: Łukasz, Renata, Magda i Krystian)
Karolina Syjud

LimTrio (Limanowskie Innowacje Muzyczne) - muzyka nowatorska, jakiej jeszcze nie znacie. Zespół tworzy Renata Borucka, Magda Pluta Krystian Jaworz oraz gościnnie Łukasz Wroński

LimTrio (Limanowskie Innowacje Muzyczne) to zespół, który tworzą Renata Borucka skrzypce Magda Pluta wiolonczela i Krystiana Jaworz piano, a także gościnnie Łukasz Wroński artysta lutnik. Limanowscy wykonawcy tworzą nowatorską muzykę opartą na tematach melodii ludowych z elementami gatunków muzycznych od folku, jazzu po muzykę klasyczną.

Muzyka puzzle, mix muzyczny lub improwizacje muzyczne - tak mówi się o muzyce, którą wykonujecie. Dlaczego?

Łukasz Wroński: Ukazujemy znane, limanowskie melodie ludowe, przekazywane przez pokolenia - one są naszą bazą, w którą wplatamy inne muzyczne style. Nikt jeszcze nie łączył jazzu, klasyki z melodią regionu - my to robimy.

Renata Borucka: Tworzymy muzykę o różnorodnej stylistyce : folk, jazz, muzyka klasyczna To tylko przykłady stosowanych gatunków muzycznych, jednak w naszych utworach nie ma kropki. Nieustannie jesteśmy otwarci na nowe pomysły i improwizacje.

Co było bodźcem do wspólnego tworzenia, tak nietypowej mieszanki muzycznej?

RB: Wszyscy się przyjaźnimy. Z Łukaszem znam się od dziecka. Łukasz jest wybitnym artystą, lutnikiem, który pochodzi z Limanowej, ale obecnie mieszka w Nowym Yorku Z Magdą współpracuje od czasów studiów muzycznych w Krakowie współtworząc zespół Marlena Quartet, natomiast Krystian tworzy z Magdą duet Surreal Players, wykonują muzykę autorską.

Czytaj więcej i dowiedz się czy muzycy mają jakieś źródła inspiracji w tworzeniu swoich niecodziennych utworów oraz jakie plany na przyszłość ma zespół. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Karolina Syjud

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.