Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piła: Rodzice oskarżeni o zabójstwo 2-letniej córki. W Poznaniu ruszył ich proces. Oboje nie przyznają się do winy

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Norbert Kowalski

Piła: Rodzice oskarżeni o zabójstwo 2-letniej córki. W Poznaniu ruszył ich proces. Oboje nie przyznają się do winy

Norbert Kowalski

Rodzice dwuletniej Lilianny z Piły, która została śmiertelnie pobita, stanęli przed sądem. We wtorek ruszył ich proces, w którym są oskarżeni o zabójstwo swojej córki. Oboje nie przyznają się do winy.

Do tragedii doszło w marcu 2017 roku w Pile. Szymon B. i jego żona Angelika B. zostali oskarżeni przez prokuraturę o zabójstwo dwuletniej Lilianny. Dziewczynka była córką Angeliki z innego związku. Ponadto kobieta miała jeszcze dwoje starszych dzieci, które również pochodziły z innego związku.

Czytaj też: Piła: Zmarła 2-latka. Została pobita?

Według śledczych para dopuściła się zabójstwa 2-letniej Lilianny. Szymon B. miał ją chwycić za rękę a następnie popchnąć. Dziewczynka miała uderzyć głową w futrynę i o podłogę.

Następnie para, mimo że zabrała córkę do lekarzy, miała przed nimi ukrywać, że dziewczynka uderzyła się wcześniej w głowę. Prawda o urazie głowy wyszła na jaw dopiero w szpitalu, gdy stan dziewczynki był już bardzo ciężki i zrobiono jej dokładne badania głowy. Mimo wysiłków lekarzy, 2-latka zmarła.

Ojczym dziewczynki początkowo usłyszał zarzut znęcania się nad córką. Dopiero po jakimś czasie prokuratura postawiła zarówno jemu, jak i jego żonie zarzut zabójstwa 2-latki. Ponadto Szymon B. usłyszał także zarzut znęcania się psychicznego nad pozostałymi dziećmi poprzez stosowanie wobec nich kar takich jak np. zamykanie w łazience. Mężczyzna jest też oskarżony o udostępnienie narkotyków swojej żonie.

We wtorek ruszył proces Szymona B. i jego żony Angeliki. Oboje zostali doprowadzeni na salę sądową z aresztu. Mimo że ich obrońcy wnioskowali o wyłączenie jawności procesu, ostatecznie nie zgodził się na to prokurator i sąd.

Szymon B. od samego początku nie przyznawał się do zarzutu zabójstwa córki.

– Przyznaję się do zarzutu dotyczącego narkotyków oraz do kar, które były stosowane w domu. Nie było jednak kar cielesnych – mówił w sądzie. Poza tym odmówił składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania. W związku z tym sąd odczytał jego wcześniejsze wyjaśnienia, które składał w prokuraturze.

Co zeznali w sądzie rodzice dziewczynki? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.