Po niemal trzech latach dobiegły końca prace nad słuchowiskiem „Biblia Audio. Superprodukcja”. Do sprzedaży trafiło nagranie Starego i Nowego Testamentu. Można również ściągać pliki z sieci.
„Biblia Audio. Superprodukcja” zaskakuje swoim rozmachem. Całość trwa 113 godzin, w realizacji nagrań wzięło 480 aktorów, muzyków i amatorów. Efektem jest adaptacja dźwiękowa całości Biblii Tysiąclecia - Starego i Nowego Testamentu. Produkcja dzieła kosztowała 1,91 miliona złotych. Twórcy zebrali od darczyńców, sponsorów i mecenasów do tej pory ponad 1,5 mln. Akcja mająca na celu zgromadzenie pozostałych funduszy nadal trwa i można ją wesprzeć na stronie internetowej www.bibliaaudio.pl.
Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Krzysztof Czeczot, który założył firmę Osorno, realizującą radiowe słuchowiska (m.in. „Krzyżacy”, „Ojciec chrzestny” czy „Gra o tron”). To także aktor, reżyser i wykładowca Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
- Właściwie całe życie dojrzewałem do realizacji „Biblii Audio”. Pierwsza konkretna myśl o nagraniach pojawiła się u mnie jakieś 7-8 lat temu. Pierwsze kroki w kierunku stworzenia tego dzieła poczyniłem na początku 2015 roku - wspomina.
Choć Kościół katolicki dał imprimatur (oficjalną aprobatę), to w pełni świecka inicjatywa. Produkcją zajęła się firma Osorno, którą wsparły rządowe i prywatne instytucje. Do powstania „Biblii Audio” przyczyniły się również w wielkim stopniu jej przyszli słuchacze, wpłacając datki.
W pozostałej części tekstu przeczytasz:
- Kto wziął udział w realizacji „Biblii Audio”?
- Jak za darmo dostać "Biblię Audio"?
- Jak wyglądały prace nad jej stworzeniem?
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień