Alicja Fałek

Pitbull rzucił się na kobietę, pogryzł ją i rozszarpał jej psa. Biegli ocenią jego agresję

Właścicielka owczarka na ulicy broniła go przed agresywnym pitbullem własnym ciałem. Mimo że sama została dotkliwie pogryziona, nie udało się jej uratować Fot. miastons.pl Właścicielka owczarka na ulicy broniła go przed agresywnym pitbullem własnym ciałem. Mimo że sama została dotkliwie pogryziona, nie udało się jej uratować pupila. Został zagryziony
Alicja Fałek

Pies rasy pitbull zaatakował kobietę i jej dwa owczarki belgijskie na ulicy Reguły. Jeden z owczarków przypłacił to życiem, a jego właścicielka została pogryziona. Dopiero po tygodniu policjanci odebrali agresywnego psa.

Mieszkańcy ul. Reguły w Nowym Sączu przez tydzień niechętnie wychodzili z domów, nie wypuszczali dzieci na plac zabaw, a swoje psy wyprowadzali pełni obaw. Bali się, że pies ich sąsiada może znów zaatakować. Wszystko to było konsekwencją dramatycznych scen, jakie rozegrały się przed jednym z budynków. Mieszkańców na równe nogi postawił paniczny krzyk kobiety i ujadanie zwierząt.

- Zanim zdążyliśmy wylecieć z bloku, było już po wszystkim. Owczarek, niestety, już nie żył - relacjonuje Krystyna Witkowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Gorzków, która mieszka przy ul. Reguły. - Dziwiliśmy się, że policja od razu nie odebrała właścicielowi tego pitbulla.

Tego dnia mieszkańcy ul. Reguły długo nie zapomną. W piątek, 27 lipca, tuż po godz. 8 na równe nogi postawiło ich przeraźliwe szczekanie psów oraz krzyki.

Pitbull zaatakował psy

Feralnego dnia mieszkanka jednego z bloków wracała ze sklepu z zakupami. Na smyczy prowadziła dwa owczarki belgijskie. Nagle zaatakował ją pies rasy pitbull. Jeden z owczarków uciekł, ale agresywny pies zrzucił się na drugiego.

Właściciel pitbulla i przechodzący obok mężczyzna bezskutecznie próbowali odciągnąć agresora. Pies w ogóle nie reagował na komendy. Właścicielka owczarka próbowała ratować swojego pupila, ale nie mogła nic zrobić. Mimo że chroniła go własnym ciałem, jej pies został zagryziony, a ona sama dotkliwie pogryziona.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jak mieszkańcy zareagowali na powrót agresywnego psa do właścicieli? 
 • co spowodowało, że pies ostatecznie został odebrany? 
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.