Paweł Chwał

Płatne parkingi wykończyły handel w rynku? Kupcy zaapelowali o darmową godzinę postoju

Właściciele sklepów i punktów usługowych twierdzą, że rynek w Żabnie może teraz i ładnie wygląda, ale życie na nim zamiera Fot. Paweł Chwał Właściciele sklepów i punktów usługowych twierdzą, że rynek w Żabnie może teraz i ładnie wygląda, ale życie na nim zamiera
Paweł Chwał

Właściciele sklepów i punktów usługowych z Żabna zjednoczyli siły, by walczyć o swój byt. Przekonują, że za ich problemami stoją płatne parkingi oraz zła organizacja ruchu w centrum, które skutecznie odstraszają ich klientelę.

Płatne parkingi obowiązują w Żabnie wprawdzie już od sześciu lat, ale - zdaniem przedsiębiorców - zamiast ułatwiać życie, nastręczają przyjeżdżającym do miasteczka samochodami coraz większych kłopotów.

- Wystarczy, że ktoś zostawi auto na chwilkę, żeby wyskoczyć i coś kupić, a już po powrocie ma włożoną za wycieraczką kartkę z wezwaniem do zapłaty 30 zł kary za brak karty parkingowej. Te sytuacje są nagminne - mówi Paulina Pęcak, właścicielka sklepu z odzieżą.

- Ktoś powie, że gdyby kupili kartę, to kary by nie dostali. W końcu to tylko złotówka za godzinę. To prawda, ale zdarza się, że niektórzy parkują w centrum trzy-cztery razy w ciągu dnia. W skali miesiąca urasta to już do sporej sumy - zauważa kobieta.

Opłaty stresują klientów

Podobnie mówi Maria Ochnio, która od 18 lat prowadzi w centrum ciucholand.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie problemy sprawiają nowe parkomaty oraz dlaczego zmiana opłat w strefie nie będzie raczej możliwa. 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Chwał

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.