Bogumił Storch

Plaża nad Jeziorem Mucharskim za rok? Atrakcje dadzą relaks oraz miejsca pracy

Jezioro Mucharskie Fot. Bogumił Storch Jezioro Mucharskie
Bogumił Storch

W przyszłym tygodniu mają się odbyć ostateczne rozmowy w sprawie inwestycji wokół Jeziora Mucharskiego - tak zapewniają urzędnicy z Wód Polskich, zarządcy zbiornika i samorządowcy. Czy w końcu turyści zobaczą tu plażę?

Chodzi o dzierżawę gruntów nad Jeziorem Mucharskim, na których mogłaby powstać infrastruktura turystyczna. Negocjacje między gminami a spółką Wody Polskie trwają od ponad roku.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć wiele lat negocjacji z poprzednikiem Wód Polskich, czyli Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej. Efektów nie ma do tej pory.

- Człowiek latem by tu przyjechał, popływał, ale nie ma nic, tylko krzaki na brzegu i błoto, bo dodatkowo wodę wypuścili - skarży się Marcin Chmiel, mieszkaniec Śląska.

Uderza to też w miejscowych. - Obiecywali nam ze sto miejsc pracy dla nas w sezonie, a tymczasem nie ma nic, nawet budki z hamburgerami - wzdycha Mieczysław z Mucharza.

Terenami przy brzegu jeziora też zarządzają Wody Polskie, wcześniej należały one do Skarbu Państwa. Samorządy chciałyby przejąć część tych gruntów i tam zorganizować m.in. strzeżone kąpieliska.

- Wybraliśmy już lokalizację i składamy wniosek o użyczenie terenów we wsi Jaszczurowa i Mucharz - mówi wójt Mucharza Renata Galara.

Czytaj więcej:

Do tej pory brak infrastruktury turystycznej przy Jeziorze Mucharskim: - Człowiek latem by tu przyjechał, popływał, ale nie ma nic, tylko krzaki na brzegu i błoto, bo dodatkowo wodę wypuścili - skarży się Marcin Chmiel, turysta, mieszkaniec Śląska. Uderza to też w miejscowych. Teraz ma to się zmienić.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumił Storch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.