„Podejrzanych” patronów ulic w Grudziądzu zmieni wojewoda

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Daniel Dreyer

„Podejrzanych” patronów ulic w Grudziądzu zmieni wojewoda

Daniel Dreyer

Grudziądzcy radni tego nie zrobili, więc za dekomunizacyjną zmianę nazw ulic zabierze się wojewoda. Praktycznie pewna jest zmiana trzech nazw.

Mieszkańcy ulic Buczka, Szenwalda oraz Kruczkowskiego mogą być niemal pewni, że będą mieli zupełnie nowe adresy. Waży się jeszcze los mieszkańców ul. Rapackiego, 6 Marca oraz Wyzwolenia.

Wojewoda przygotowuje się do wydania zarządzenia zastępczego zmieniającego nazwy ulic, których nie „zdekomunizowali” grudziądzcy radni.

- Wojewoda jest do tego zobowiązany - przekonuje jego rzecznik Adrian Mól. Jakie nazwy ulic zostaną zmienione? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.