Bogusław Kwiecień

Podolsze, Zator. Budowa obwodnicy zatrzymała się na wiosnę. Będzie spóźnienie

Na wiosnę wykonawca zbudował nasyp na długości ok. 1 km pod przyszłą drogę i na tym, jak do tej pory, skończyły się prace Fot. nadesłane przez czytelnika Na wiosnę wykonawca zbudował nasyp na długości ok. 1 km pod przyszłą drogę i na tym, jak do tej pory, skończyły się prace
Bogusław Kwiecień

Już teraz ponad roczny poślizg powstał na budowie obwodnicy Podolsza i Zatora. Planowane zakończenie inwestycji przesunięto na czwarty kwartał 2019 roku, czyli ponad rok później niż to zapowiadano. A to oznacza, że co najmniej przez kolejne dwa sezony Zator będzie jeszcze stał w korkach.

Chodzi o trasę zaledwie 3 km długości, ale bardzo ważną dla tej części gminy. To przez Podolsze, które przecina droga wojewódzka 781, ciągną sznury samochodów, jadące do parków rozrywki w Zatorze od strony Krakowa, Śląska i z innych stron Polski.

Mieszkańcy tej wsi wiele lat walczyli o budowę obwodnicy. Dlatego teraz nie kryją rozczarowania, widząc, że inwestycja nie może tak naprawdę ruszyć. - Jedynym widocznym jej śladem jest w tej chwili nasyp, po którym będzie przebiegała część przyszłej obwodnicy - mówi Bogusław Bartula, mieszkaniec Podolsza.

Podkreśla, że tutejsi mieszkańcy w tym przypadku są bardzo otwarci. W grudniu ub. roku podczas zebrania z inwestorem - Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz wykonawcą - firmą Trakcja PRKiL SA - Lider, właściciele działek, po których pójdzie nowa trasa, zgodzili się na rozpoczęcie na nich robót, chociaż nie zostały one jeszcze formalnie wykupione.

- Ludzie poszli na rękę wykonawcy, bo chcą, aby ta nowa droga jak najszybciej powstała - zaznacza Franciszka Jarosz, sołtys Podolsza. - Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać - dodaje.

Czytaj więcej: 

 • Podolszanie mają jednak nadzieję, że te terminy nie będą przesuwane w nieskończoność
 • Skąd wynika opóźnienie?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.