Policjantom niestraszne jadowite węże

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Policjantom niestraszne jadowite węże

Sławomir Bromboszcz

Paweł Czernikiewicz i Krystian Wilk skutecznie przywrócili czynności życiowe 20-latkowi z Klucz. Akcję prowadzili z „duszą na ramieniu”, bo jedno z terrariów miało uchyloną szybę, a gad... zniknął.

20-letni mieszkaniec Olkusza zawdzięcza życie zaangażowaniu i profesjonalizmowi funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kluczach. Podczas interwencji skutecznie przywrócili mu funkcje życiowe. - Policjanci wykazali się zimną krwią i pokazali, że nieprzypadkowo noszą policyjny mundur - z dumą mówi Jerzy Wilk, komendant Komisariatu Policji w Kluczach.

Dostali pilne zgłoszenie

Sierżant sztabowy Paweł Czernikiewicz i starszy posterunkowy Krystian Wilk 27 października mieli popołudniową zmianę. Ok. godz. 20 otrzymali od dyspozytora zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na os. 30-lecia na czwartym piętrze znajduje się dwójka nieprzytomnych mężczyzn. Policjanci jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia.

- Drzwi do mieszkania nie były zamknięte na klucz, w mieszkaniu był jeden z członków rodziny, więc weszliśmy do środka - mówi Paweł Czernikiewicz.

Krystian Wilk w jednym z pokoi na podłodze zauważył młodego chłopaka. Był cały siny. Policjant podbiegł do niego, by sprawdzić puls. - Mężczyzna nie reagował, nie dawał oznak życia. Rozpocząłem akcję resuscytacyjną - wspomina Krystian Wilk.

W dalszej części tekstu dowiesz się, co spowodowało zły stan mężczyzn oraz jakie węże znaleziono w ich mieszkaniu. 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.