Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jasnowidz z Człuchowa zastraszany przez UOP ws. Ziętary? „Jackowski mówił o tym różnym osobom”

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Łukasz Cieśla

Jasnowidz z Człuchowa zastraszany przez UOP ws. Ziętary? „Jackowski mówił o tym różnym osobom”

Łukasz Cieśla

Jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski zeznał w sądzie, że nie był zastraszany przez UOP w kontekście poszukiwań Jarosława Ziętary. Ale co innego wynika choćby z książki o Jackowskim, która niedawno się ukazała. Jej współautor, policjant Krzysztof Janoszka, również potwierdza, że jasnowidz opowiadał o zastraszaniu przez UOP. - Wszystko, co zostało napisane w książce, jest wiarygodne - zaznacza Krzysztof Janoszka.

Jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski pojawił się we wtorek w poznańskim Sądzie Okręgowym.

Zeznawał jako świadek i miał obowiązek mówienia prawdy.

Wezwano go na rozprawę przeciwko Aleksandrowi Gawronikowi, oskarżonemu o podżeganie w 1992 roku do zabicia Jarosława Ziętary.

W 1993 roku, na prośbę brata dziennikarza, znany jasnowidz postawił wizję odnośnie losów Ziętary. Na kartce zapisał wówczas: "zaginiony zajmował się pracą intelektualną, jakby pisaniem, wplątał się w grupę zajmującą się aferami, przemycaniem, chciał o tym napisać, skompromitować grupę, za co został zamordowany. Ciało miało zostać ukryte w stawie". Jasnowidz dodał, że w domu Ziętary mogą być notatki pozwalające ustalić, co to była za grupa.

Jednak potem jasnowidz wycofał się z dalszych poszukiwań Ziętary, choć rodzina przywiozła mu ziemię ze wskazanego wcześniej zbiornika. Pojawiły się informacje, że Jackowskiego odwiedzili funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa. Rzekomo grozili mu i kazali odpuścić temat Ziętary.

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • - co twierdzi po latach Krzysztof Jackowski?
 • - co napisał jasnowidz o sprawie Ziętary w swojej książce?
 • - jak tłumaczy sprzeczne wersje?

 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

l.ciesla@glos.com

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.