Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Policjanci ze Skierniewic oskarżają przełożonego o mobbing

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marcin Niklewicz

Policjanci ze Skierniewic oskarżają przełożonego o mobbing

Marcin Niklewicz

Policjanci ze skierniewickiej komendy zarzucają naczelnikowi prewencji mobbing i zmuszanie do „nabijania” statystyk. Skargi są anonimowe, więc komendant wojewódzki nie ma podstaw do wszczęcia procedur. Na razie do zbadania sytuacji wysłano psychologów.

Ciągły nacisk na więcej wyników, zmuszanie do wystawiania „bezsensownych” mandatów nawet w sytuacjach, kiedy wystarczyłoby pouczenie, przedmiotowe traktowanie, nieuprzejmość i opryskliwość - to zarzuty, jakie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach stawiają kom. Sławomirowi Kamińskiemu, naczelnikowi wydziału prewencji. Skargi już od dłuższego czasu trafiają do komendanta wojewódzkiego. Niestety, wszystkie anonimowo.

- Do wszczęcia procedur antymobbingowych potrzebna jest konkretna osoba, która czuje się mobbingowana i składa skargę. Anonimowe donosy nie dają podstaw do wszczęcia procedury a co za tym idzie wyjaśnienia sytuacji, m.in. przez wysłuchanie stron. Policjanci o tym wiedzą, są informowani m.in. podejmując służbę. Jak dotąd, nikt z komendy w Skierniewicach nie złożył takiej skargi, dającej podstawy do wszczęcia procedury antymobbingowej - wyjaśnia mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Również w skierniewickiej komendzie nie odnotowano personalnych zgłoszeń.

- Dotychczas nikt nie złożył bezpośrednio do Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach skargi, która powodowałaby uruchomienie procedury antymobbingowej - potwierdza sierż. sztab. Justyna Florczak - Mikina, oficer prasowy KMP w Skierniewicach.

Tymczasem z naszych ustaleń wynika, że opisywana sytuacja ciągnie się już od około dwóch lat.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Niklewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.