
Zdrowie. Polskie firmy, w tym krakowska MST, konstruują najnowocześniejsze urządzenia medyczne. Niestety, korzystają z nich głównie zagraniczne szpitale.
Urządzenie do echokardiografii przezprzełykowej, ułatwiające maksymalnie bezpieczne dla pacjenta zabiegi na sercu, to efekt siedmioletniej pracy krakowskiej firmy Medical Simulation Technologies.
- Jako jedno z nielicznych odzwierciedla ono w 100 procentach anatomię serca - podkreślał prof. Andrzej Gackowski, prezentując aparaturę podczas zainaugurowanej wczoraj w Krakowie międzynarodowej Konferencji New Frontiers in Interventional Cardiology.
Cena tego urządzenia waha się od 25 do 48 tys. dolarów, w zależności od wyposażenia. Na jego zakup nie zdecydował się dotąd żaden polski szpital. Uczyniła to natomiast amerykańska firma, która dystrybuuje aparaturę, m.in. do niemieckich i austriackich lecznic.
Wystąpienia przedstawicieli MTS - podobnie jak innych firm prezentujących się na konferencji - nie pozostawiają wąpliwości, że konieczne jest pilne ich doinwestowanie.
W dalszej części tekstu:
- Ile kosztuje w pełni zautomatyzowana apteka?
- Jaki jeszcze inny interesujący wynalazek pojawił się podczas konferencji?
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień