Poseł Jacek Tomczak wykluczony z PO za sprawę aborcji, ale może wróci do partii

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Łukasz Cieśla

Poseł Jacek Tomczak wykluczony z PO za sprawę aborcji, ale może wróci do partii

Łukasz Cieśla

Poseł Jacek Tomczak złamał partyjną dyscyplinę ws. aborcji, został wykluczony z PO, ale sprawa nie jest definitywnie zakończona. Grupa kilkudziesięciu posłów i senatorów PO liczy, że w partii dojdzie do kompromisu i powrotu wykluczonych członków. Napisali w tej sprawie list do władz Platformy. Odpowiedzi na razie nie dostali.

W styczniu troje konserwatywnych posłów PO: Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i poznaniak Jacek Tomczak wyłamali się z partyjnej dyscypliny. Wbrew nakazowi władz PO głosowali za skierowaniem do dalszych prac w Sejmie projektu zaostrzającego prawo aborcyjne i przeciw projektowi liberalizującemu przepisy.

Media wychwyciły, że troje posłów PO nie posłuchało władz partii. A wielu innych polityków opozycji w ogóle nie głosowała, przy czym niektórzy wyjęli karty do głosowania.

Władze PO zareagowały szybko i wykluczyły troje posłów, w tym Marka Biernackiego, w przeszłości ministra i koordynatora służb specjalnych w rządzie PO. Choć styczniowa decyzja się uprawomocniła, choć wykluczeni się nie odwoływali, to... sprawa nie jest zakończona.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o politycznej przyszłości Jacka Tomczaka, a także dowiesz się, kto nie płacze po pośle.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Łukasz Cieśla

Zamiast zawodowym piłkarzem, zostałem dziennikarzem. Ale nie sportowym.
W "Głosie Wielkopolskim" swój pierwszy tekst opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Głównie piszę o sprawach kryminalnych, śledztwach prokuratury, procesach sądowych. Czasami o polityce. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i... Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.