Bogumił Storch

Powiat wadowicki. Po deszczach drogi są podmyte

Wzmacnianie brzegu potoku Jaszczurówka. Wezbrana woda podmyła drogę na skarpie rzeczki. Fot. Starostwo pow. w wadowicach Wzmacnianie brzegu potoku Jaszczurówka. Wezbrana woda podmyła drogę na skarpie rzeczki.
Bogumił Storch

W Jaszczurowej pilnie trzeba było wzmocnić kamieniami brzeg potoku, bo zagrażał jezdni. W powiecie wadowickim w wielu wsiach drogi biegną nad potokami, a te po deszczach są groźne.

Po opadach deszczu wezbrane potoki zaczęły podmywać, i tak już wcześniej uszkodzone, drogi w powiecie wadowickim. Poważnie zagrożona jest też wybudowana nad jeziorem przy zaporze Świnna Poręba szosa, którą zniszczyć mogą osuwiska.

Trwa usuwanie skutków zniszczeń w Jaszczurowej (gm. Mucharz), gdzie w czwartek potok, biegnący wzdłuż drogi powiatowej, zmienił bieg i podmył jezdnię. Skarpa umacniana jest wielkimi głazami.

Może odciąć wieś

- To jedyna droga łącząca naszą wieś z resztą gminy. Gdy woda ją zniszczy, będziemy całkowicie odcięci od świata. Tak już było wiosną, siedem lat temu. Wtedy przez kilka dni nikt nie mógł ze wsi wyjechać, ani do niej wjechać. Boimy się powtórki - opowiada Anna Targosz z Jaszczurowej. - Kilka miesięcy temu w tym miejscu postawiony został płotek nad potokiem, bo coś już tam ziemi podebrało. Teraz przyszła większa woda, narobiła większych szkód i trzeba ratować drogę - martwi się.

Czytaj więcej:

 • Jaką decyzję podjął starosta wadowicki Bartosz Kaliński?
 • Dlaczego  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie nie może porozumieć się ze starostwem?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.