Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Michalczyk

Powiatowi biurokraci za nic mają obawy ludzi. Progów zwalniających na drodze nie będzie

Chociaż mieszkańcy wystosowali wniosek do władz powiatu o montaż progów zwalniających, ich pomysł został odrzucony Fot. Paweł Michalczyk Chociaż mieszkańcy wystosowali wniosek do władz powiatu o montaż progów zwalniających, ich pomysł został odrzucony
Paweł Michalczyk

Mieszkańcy ruchliwej i pozbawionej chodnika ul. Wolickiej w Łapanowie są zrozpaczeni. Mimo próśb o poprawę bezpieczeństwa na drodze, powiatowi urzędnicy nie widzą potrzeby montowania tam progów zwalniających.

Droga z Łapanowa do Wolicy jest stroma. Tylko od strony Łapanowa posiada kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika. Dalej, zamiast poboczy po obu stronach jezdni są rowy. Ruch panuje tu zwłaszcza wtedy, gdy równoległa droga wojewódzka jest zakorkowana.

- Dzieci chodzą tędy do szkoły, a samochody jeżdżą z taką prędkością, że aż strach - mówi Elżbieta Biały-Karteczka. Podkreśla, że niebezpieczny jest cały odcinek drogi powiatowej.

Strach puścić dzieci

Wielu rodziców nie pozwala swoim dzieciom chodzić do szkoły. Aby do niej dotrzeć, trzeba pokonać około kilometrową trasę. - Mam małe dziecko, które odwożę samochodem. Ale niedługo wrócę do pracy i nie wiem, jak córka będzie docierała do szkoły - martwi się Elżbieta Biały-Karteczka. Lilianka potwierdza: do szkoły bezpieczniej jest chodzić z mamą.

Krzysztof Kadzik zwraca uwagę, że gdy na drodze wojewódzkiej nr 966 od Łapanowa w kierunku Gdowa dochodzi do wypadku, cały ruch przenosi się właśnie na ulicę Wolicką. Podobnie jest popołudniami i w weekendy.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak urzędnicy argumentują swoją decyzję dotyczącą progów zwalniających na tym odcinku. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.