Paweł Michalczyk

Powiatowi biurokraci za nic mają obawy ludzi. Progów zwalniających na drodze nie będzie

Chociaż mieszkańcy wystosowali wniosek do władz powiatu o montaż progów zwalniających, ich pomysł został odrzucony Fot. Paweł Michalczyk Chociaż mieszkańcy wystosowali wniosek do władz powiatu o montaż progów zwalniających, ich pomysł został odrzucony
Paweł Michalczyk

Mieszkańcy ruchliwej i pozbawionej chodnika ul. Wolickiej w Łapanowie są zrozpaczeni. Mimo próśb o poprawę bezpieczeństwa na drodze, powiatowi urzędnicy nie widzą potrzeby montowania tam progów zwalniających.

Droga z Łapanowa do Wolicy jest stroma. Tylko od strony Łapanowa posiada kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika. Dalej, zamiast poboczy po obu stronach jezdni są rowy. Ruch panuje tu zwłaszcza wtedy, gdy równoległa droga wojewódzka jest zakorkowana.

- Dzieci chodzą tędy do szkoły, a samochody jeżdżą z taką prędkością, że aż strach - mówi Elżbieta Biały-Karteczka. Podkreśla, że niebezpieczny jest cały odcinek drogi powiatowej.

Strach puścić dzieci

Wielu rodziców nie pozwala swoim dzieciom chodzić do szkoły. Aby do niej dotrzeć, trzeba pokonać około kilometrową trasę. - Mam małe dziecko, które odwożę samochodem. Ale niedługo wrócę do pracy i nie wiem, jak córka będzie docierała do szkoły - martwi się Elżbieta Biały-Karteczka. Lilianka potwierdza: do szkoły bezpieczniej jest chodzić z mamą.

Krzysztof Kadzik zwraca uwagę, że gdy na drodze wojewódzkiej nr 966 od Łapanowa w kierunku Gdowa dochodzi do wypadku, cały ruch przenosi się właśnie na ulicę Wolicką. Podobnie jest popołudniami i w weekendy.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak urzędnicy argumentują swoją decyzję dotyczącą progów zwalniających na tym odcinku. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.