Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Powietrzna bitwa nie tylko o Anglię

Czytaj dalej
Fot. Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Grzegorz Skowron

Powietrzna bitwa nie tylko o Anglię

Grzegorz Skowron

Przyszły rok zapowiada się jako czas zaciętej walki o pasażera odlatującego z portu w Balicach. Dotychczasową pozycję irlandzkiego Ryanaira, niekwestionowanego lidera na krakowskim niebie, będzie próbował podważyć węgierski Wizz Air.

Obie linie szykują mnóstwo nowych tras na sezon letni. I co istotne - na niektórych z nich będą latać zarówno samoloty Ryanaira, jak i Wizz Aira.

Więcej rejsów, więcej samolotów w Balicach

Wejście tego drugiego przewoźnika na lotnisko w Balicach to spora niespodzianka. Do tej pory węgierskie tanie linie lotnicze koncentrowały się na sąsiednich Katowicach, a Kraków omijały szerokiem łukiem.

Pod koniec listopada Wizz Air zapowiedział nie tylko uruchomienie aż 12 połączeń z Krakowa, ale też utworzenie bazy na Balicach. Na wiosnę stacjonować tam będzie jeden samolot, jesienią dołączy do niego drugi. To wygląda więc na budowanie przyczółków do dalszego rozwoju siatki połączeń z Krakowa - jeśli będą chętni na loty z Wizz Airem, możliwe będzie dokładanie kolejnych kierunków i i kolejnych samolotów.

Na reakcję irlandzkich tanich linii lotniczych nie trzeba było długo czekać. Dwa tygodnie po zapowiedzi spektakularnego wejścia na Balice przez Wizz Aira, Ryanair ogłosił uruchomienie kolejnych 6 połączeń i zwiększenie liczby samolotów stacjonujących w bazie z 5 do 6.

Dla wszystkich wystarczy miejsca?

Władze Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice nie dostrzegają niczego niepokojącego w tym, że dwie największe tanie linie lotnicze będą latać na tych samych trasach.

Czytaj więcej:

 • Wizz Air od kwietnia 2019 r. chce dołożyć jeszcze dwa rejsy do stolicy Wielkiej Brytanii
 • Rywalizację o pasażera obaj przewoźnicy stoczą również na zupełnie nowych trasach
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grzegorz Skowron

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.