Powrót do II Rzeczpospolitej, czyli dziwny jest ten świat

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Powrót do II Rzeczpospolitej, czyli dziwny jest ten świat

Marek Kęskrawiec

To chyba ostatnie chwile Jarosława Gowina w polityce. Nawet jeśli dogadałby sięw ostatniej chwili z prezesem PiS, nie ma szans, by znany z nieufności Jarosław Kaczyński wszedł jeszcze z Gowinem w jakiś sojusz.

Kaczyński nie uznaje sprzeciwu i odmiennych wizji państwa, a każdego, kto odejdzie na metr od jego ortodoksji, traktuje jak zdrajcę narodu.

Dla opozycji Gowin też jest farbowanym lisem, często zmieniającym sojusze. Stąd też można łatwo przewidzieć, że słabe w samodzielnych rankingach Porozumienie po raz ostatni jest w Sejmie, jego lider chyba też.

To jednak oznacza, że Gowin nie musi już nikogo się bać, a to z kolei zła wieść dla PiS przed nadchodzącym głosowaniem nad wyborami korespondencyjnymi - choć używanie słowa „wybory” wobec tej farsy raczej jest przesadą. Będzie to raczej sondaż opinii, jaki sobie zrobi władza rękami ministra Sasina.

Jeśli nawet Gowin z posłami Porozumienia nie zablokują pocztowego happeningu, to pół narodu i tak nie uzna Andrzeja Dudy za prezydenta. Nie chcę grać roli Kasandry, ale czeka nas chyba powrót do klimatu IIRP i zarazem kompromitacja w Europie. Nasza władza jeszcze bardziej zaleje się żółcią, a opozycja grozić jej będzie więzieniem.

Już to zresztą robi Włodzimierz Czarzasty, choć akurat w ustach jednego z bohaterów afery Rywina wygląda to żenująco. Jedno jest pewne, z demokracją możemy się już zacząć żegnać, bo zdesperowana władza zamieni nasz kraj w autokrację.

Marek Kęskrawiec

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Andy Krakauer

Ten kołtun Kęskawiec ubliża jak zwykle ludziom. Na co liczy? Chyba na oklaski władców dziennika, rzekomo polskiego. Nie trzeba go kupować, (robię to od ponad roku) to sam padnie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.