Daniel Dreyer

Pożyczony milion. Radni z Grudziądza chcą wyjaśnień

Tak wyglądała budowa schroniska kilka miesięcy temu. Fot. Piotr Bilski Tak wyglądała budowa schroniska kilka miesięcy temu.
Daniel Dreyer

Grudziądzki Park Przemysłowy pożyczył pieniądze firmie, która budowała schronisko dla zwierząt, ale prac nie dokończy. Skandal?

O rozliczenia z konsorcjum firm „Taczbud”, które - jak już informowaliśmy na łamach „Pomorskiej” - zeszło z budowy schroniska dla zwierząt, podczas środowej sesji pytali radni.

Paweł Maniszewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, który w imieniu miasta nadzoruje budowę przytuliska, odpowiadał: - W tej chwili ok. 2,9 mln zł zapłaciliśmy wykonawcy oraz podwykonawcom prac. Do rozliczenia zostało jeszcze około 1,5 mln zł. Wysokość spłaty zostanie ustalona po zakończeniu inwentaryzacji prac wykonanych na budowie.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

- dlaczego GPP pożyczył pieniądze firmie "Taczbud"

- wypowiedź na ten temat wiceprezydenta Marka Sikory

- co stanie się z pożyczonymi pieniędzmi

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.