Paweł Michalczyk

Prawica wcale nie tak bardzo zjednoczona. PiS z Bochni popiera tylko swego kandydata

Piotr Dziurdzia jest szefem klubu PiS w radzie miasta Bochnia, a także byłym szefem miejskich struktur tego ugrupowania Fot. Paweł Michalczyk Piotr Dziurdzia jest szefem klubu PiS w radzie miasta Bochnia, a także byłym szefem miejskich struktur tego ugrupowania
Paweł Michalczyk

Chociaż Zjednoczona Prawica wystawia kandydatów do sejmiku na jednej liście, to jednak pomiędzy bocheńskim PiS i Porozumieniem najwyraźniej jedności brakuje. Zamiast wspierać obu przedstawicieli miasta na liście, działacze PiS wydali oświadczenie, w którym stwierdzają, że jedynym na Bocheńszczyźnie ich kandydatem do sejmiku jest Piotr Dziurdzia.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości z miasta soli wydali w czwartek oficjalne oświadczenie o swoim poparciu dla kandydata do sejmiku.

Choć na liście Zjednoczonej Prawicy jest dwóch bochnian, tylko jeden z nich zasłużył sobie na poparcie PiS-u - to Piotr Dziurdzia, który prawdopodobnie wystartuje z miejsca 6 lub 5. Stanisław Bukowiec, lider Porozumienia Jarosława Gowina w całym okręgu tarnowskim, takiego wsparcia nie dostał, choć na liście figurować będzie znacznie wyżej, bo na miejscu drugim. „Dwójka” dla Stanisława Bukowca to wynik umowy międzypartyjnej, zawartej na szczeblu centralnym. Miejsce dla Dziurdzi to z kolei efekt wskazań na szczeblu lokalnym. Ten ostatni przyznaje, że przez pewien czas rozważał nawet rezygnację ze startu - właśnie ze względu na niekoniecznie „biorące” miejsce na liście.

- Bocheńszczyzna kolejny raz jest niedoceniana przy układaniu list do sejmiku czy do sejmu - przyznaje w krótkiej rozmowie Dziurdzia. Zwraca uwagę, że taka sytuacja panuje już od ponad 16 lat.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie mogą być powody takich działań partii oraz co chce ona w ten sposób uzyskać. 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.