Program 300 plus w Grudziądzu. Ostatni tydzień na zakup wyprawki

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

Program 300 plus w Grudziądzu. Ostatni tydzień na zakup wyprawki

Jakub Keller

1,1 miliona złotych otrzymali już grudziądzanie w ramach programu „300 plus”. Na przygotowanie wyprawek szkolnych został już tylko tydzień.

Jak dotąd 6,2 tys. mieszkańców Grudziądza złożyło wniosek o przyznanie pieniędzy na wyprawkę dla ucznia. 5,9 tys. wniosków zostało już rozpatrzonych.

A ile docelowo rodzin może skorzystać z programu? - Trudno to jednoznacznie określić. Z danych wynika, że w Grudziądzu, w przedziale wiekowym od „pierwszaka” do osoby, która w tym roku kończy 20 lat, mieszka 13,5 tysiąca osób. Nie każdy jednak uczy się do 20 roku życia - odpowiada Dariusz Nowicki, kierownik działu świadczeń rodzinnych i wychowawczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu.

Nie wszyscy dostali pieniądze. Dlaczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.