Iwona Marciniak

Przedszkole w Kołobrzegu po kontroli. Oszczędzano na wyżywieniu dzieci?

Przedszkole w Kołobrzegu po kontroli. Oszczędzano na wyżywieniu dzieci? Fot. archiwum polskapress
Iwona Marciniak

Miejscy urzędnicy skontrolowali Przedszkole nr 10 w Kołobrzegu i dokonali odkrycia: od września do grudnia ub. r. na wyżywienie przedszkolaków wydawano tu mniej niż wynosiła uzgodniona z prezydentem miasta stawka - 6 zł dziennie na jedno dziecko.

Ta niższa stawka wahała się od 5,16 do 5,59 zł. Niby niedużo mniej i jak tłumaczy dyrekcja placówki, zgodnie z wskazaniami dietetyka, więc teoretycznie bez szkody dla dzieci. Ale jak wylicza zastępca prezydenta do spraw społecznych Jacek Woźniak oznacza to, że rodzice płacili za jedzenie dla swojego dziecka 132 zł miesięcznie, a ich pociecha faktycznie jadła za 110 zł.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.