Robert Gąsiorek

Przełom w sprawie przebudowy Jaskółczego Gniazda. Magistrat może ogłaszać przetarg

Przebudowany stadion miejski w Tarnowie ma być przystosowany do rozgrywania meczów żużlowych oraz piłkarskich Fot. Wizualizacja Przebudowany stadion miejski w Tarnowie ma być przystosowany do rozgrywania meczów żużlowych oraz piłkarskich
Robert Gąsiorek

Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna Unia Tarnów wypowiedziała miastu umowę na dzierżawę stadionu miejskiego. To otwiera drogę do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia prac modernizacyjnych przestarzałego obiektu w Mościcach.

Tarnowski magistrat od wielu tygodni przekonywał, że jest gotowy do ogłoszenia przetargu na przebudowę rozsypującego się stadionu miejskiego. Na przeszkodzie stał jednak brak zgody żużlowej spółki na zawarcie porozumienia, dotyczącego rozwiązania obowiązującej do 2020 roku umowy dzierżawy obiektu.

Po trwających wiele dni przepychankach, doszło w końcu do kompromisu. Władze klubu sportowego przeanalizowały sprawę z prawnikami i zgodziły się na wypowiedzenie umowy dzierżawy zaraz po zakończeniu tegorocznego sezonu, czyli z końcem października.

- Zaznaczyliśmy jednak, że w razie gdyby z jakiegoś powodu ta modernizacja nie odbyła się, przeniosła w czasie lub przetarg zostałby unieważniony, to chcemy na stadion wrócić na dotychczasowych warunkach - zaznacza Łukasz Sady, prezes ŻSSA Unia Tarnów.

Czytaj więcej:

 • Urzędnicy miejscy są zadowoleni z decyzji władz żużlowej spółki. Przyznają jednak, że...
 • Ile ma kosztować przebudowa stadionu?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.