Bogumił Storch

Przerobią szkołę na Dom Seniora. To drugie takie miejsce w gminie

Kilkanaście kobiet z gminy Brzeźnica (na zdjęciu razem z pracującymi tam opiekunami)  spędza czas w Domu Seniora w Marcyporębie, który powstał w ramach Fot. B. Storch Kilkanaście kobiet z gminy Brzeźnica (na zdjęciu razem z pracującymi tam opiekunami) spędza czas w Domu Seniora w Marcyporębie, który powstał w ramach rządowego programu Senior +
Bogumił Storch

W budynku po starej szkole w Łączanach (gm. Brzeźnica) ma powstać Dom Seniora. Od kilku miesięcy podobny istnieje już w pobliskiej Marcyporębie. Nowy ośrodek pomieści jednak o wiele więcej osób. Seniorzy będą też, w ramach projektu wartego ok. 3,5 mln zł, finansowanego z unijnej dotacji, odwiedzani przez rehabilitantów w domach.

Dom Seniora w Łączanach ma objąć opieką 45 niesamodzielnych osób powyżej 60 roku życia. 30 z nich będzie przywożonych na zajęcia do Domu Seniora, a 15 mniej sprawnych opiekunowie będą odwiedzać w ich domach. Wszystko bezpłatnie. Projekt sfinansowany zostanie ze środków unijnych, a ośrodek ma powstać do stycznia przyszłego roku.

Grażyna Maroń, mieszkanka Łączan ma 70 lat. Od 10 lat jest wdową. Nie żyje już jej syn - zginął w wypadku. Mieszka z córką, która jednak musi pracować.

- Potrzebuję pomocy w codziennych czynnościach. Córka może się mną opiekować tylko w określonych godzinach. Ale brakuje mi też towarzystwa, nie chcę całymi dniami wpatrywać się w ścianę lub telewizor - opowiada kobieta. Wraz z córką liczy na to, że znajdzie się dla niej miejsce w Domu Seniora, który ma powstać w jej miejscowości.

Z dalszej części tekstu dowiesz się, co będą mieć zapewnione persjonariusze oraz kto będzie mógł skorzystać z Domu Seniora

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.